Salt Route Bridge – dyskusja Claudii Roth i Sigalit Landau

17 września w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie odbędzie się dyskusja izraelskiej artystki Sigalit Landau i Claudii Roth, wiceprzewodniczącej niemieckiego Bundestagu. Tematem będą relacje między sztuką a polityką.

Sigalit Landau, „Salt Route Bridge” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sigalit Landau, „Salt Route Bridge” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie towarzyszy wystawie Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz prezentowanej w MOCAK-u do 31 października. Landau przedstawi swój projekt Salt Route Bridge, w ramach którego planuje stworzyć unoszący się na wodzie most z soli rozciągnięty nad Morzem Martwym, mający symbolicznie łączyć Izrael i Jordanię.

Dyskusja będzie prowadzona w języku angielskim.

Sigalit Landau – urodziła się w 1969 roku. Wychowywała się w Jerozolimie na Górze Skopus, gdzie znajduje się Uniwersytet Hebrajski, otoczony arabskimi dzielnicami. Jej ojciec przeżył nazistowski obóz pracy w Bukowinie. Matka pochodząca z rodziny austriackich Żydów komunistów była internowana na wyspie Isle of Wight. Istotną kwestią wpływającą na twórczość Sigalit Landau – artystka tworzy głównie instalacje, rzeźby oraz wideo – jest jej ojczyzna, zarówno w wymiarze realnym, jak i duchowym. Rodzina Landau, tak jak inni mieszkańcy Jerozolimy, swój czas wolny spędzała nad Morzem Martwym. Nawiązania do tego miejsca często pojawiają się w pracach artystki. Landau stawia pytania o tożsamość człowieka osadzonego w zawiłej historii Izraela i tragicznej przeszłości narodu żydowskiego.

Salt Route Bridge – dyskusja Claudii Roth i Sigalit Landau
17 września 2015 roku, godzina 18.00
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
Kraków

Dodaj komentarz