• 2015-09-11

11 minut

23 października do kin wejdzie najnowszy obraz filmowy Jerzego Skolimowskiego 11 minut. Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni film znalazł się w konkursach głównych 72. Festiwalu w Wenecji i 59. BFI Film Festival. Zostanie też zaprezentowany widowni w ramach 40. MFF w Toronto.

„11 minut”, reż. Jerzy Skolimowski – fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

„11 minut”, reż. Jerzy Skolimowski – fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona, aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut. W doborowej obsadzie zobaczymy m.in.: Wojciecha Mecwaldowskiego, Andrzeja Chyrę, Dawida Ogrodnika, Mateusza Kościukiewicza, Paulinę Chapko, Agatę Buzek, Piotra Głowackiego, Jana Nowickiego, Ifi Ude oraz irlandzkiego aktora Richarda Dormera (Gra o tron).

Stąpamy po kruchym lodzie, na skraju przepaści. Za każdym rogiem czyha nieprzewidziane, niewyobrażalne. Nic nie jest pewne – następny dzień, następna godzina, nawet następna minuta. Przyszłość jest tylko w naszej wyobraźni. Wszystko może skończyć się raptownie, w najmniej oczekiwany sposób – mówi Jerzy Skolimowski.

11 minut
W kinach od 23 października 2015 roku
Reżyseria i scenariusz: Jerzy Skolimowski
Produkcja: Polska
Kino Świat

Dodaj komentarz