• 2015-09-08

Odkrywanie Nowej Huty

Jak co roku projekt Zajrzyj do Huty stanowić będzie okazję do poznania fascynującego dziedzictwa historycznego dzielnicy. Przez dwa dni wraz z profesjonalnymi przewodnikami uczestnicy wydarzenia będą mogli zwiedzić Nową Hutę wzdłuż i wszerz.

„Zajrzyj do Huty 7” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Zajrzyj do Huty 7” – plakat (źródło: materiały prasowe)

W znajdującym się na Os. Słonecznym oddziale Dziejów Nowej Huty MHK, który w ciągu dziewięciu lat istnienia zorganizował 20 wystaw czasowych poświęconych dziejom Nowej Huty, zaprezentowana zostanie ekspozycja Forty austriackie w Nowej Hucie. Zorganizowane zostaną również zajęcia edukacyjne, wycieczki i spacery dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nowym miejscem na mapie wydarzenia będzie Zajezdnia MPK Nowa Huta. Rok 1875 przyjmuje się za początek funkcjonowania regularnej komunikacji zbiorowej w Krakowie. W 1952 roku zaczęła się tramwajowa historia Nowej Huty. Tego roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne otworzyło pierwszą linię tramwajową do Nowej Huty. Linia ta została w części wyremontowana w latach 2014-2015. W 1965 roku nieopodal bramy głównej do kombinatu powstała zajezdnia tramwajowa dla pojazdów szynowych jeżdżących po Nowej Hucie.

Zajrzyj do Huty 7
Od 19 do 20 września 2015 roku
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Kraków

Dodaj komentarz