3. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej. Miasto

W dniach 16–18 września 2015 MCK w Krakowie po raz kolejny stanie się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń dla badaczy i ekspertów z całego świata. Tematem przewodnim trzeciego już Forum Dziedzictwa Europy Środkowej, organizowanego pod auspicjami Grupy Roboczej ds. Dziedzictwa Kultury V4, będzie Miasto.

3. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej. Miasto, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

3. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej. Miasto, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

3. Forum będzie głosem Europy Środkowej w dyskusji o filozofii miasta, jego zarządzaniu, ochronie, wymiarze ekonomicznym, społecznym i politycznym. W siedmiu odbywających się równolegle sesjach oraz czterech dyskusjach plenarnych weźmie udział około stu specjalistów z różnych dziedzin.

3. Forum zainauguruje wykład znanego badacza dziedzictwa kulturowego: prof. Christera Gustafssona z Uniwersytetu w Uppsali. Zarówno wykład otwierający, jak i podsumowująca dyskusja Miasto do poprawki, poświęcona rewitalizacji w miastach będą otwarte dla publiczności (obrady w j.angielskim, tłumaczenie symultaniczne).

Natomiast podczas trwających równolegle sesji – które poświęcone będą m.in. problematyce historycznego krajobrazu miejskiego, kreatywnych miast dziedzictwa, narracji miejskich, własności miasta, praktyk rewitalizacyjnych i dynamiki miasta – zaprezentowane zostaną najlepsze artykuły nadesłane do MCK w ramach otwartego naboru (call for papers). Ta część konferencja ma charakter zamknięty, wymagała wcześniejszej rejestracji.

Analiza miasta – jako jednego z najbardziej spektakularnych ludzkich wynalazków – łączy badaczy i praktyków z wielu dyscyplin: urbanistów, ekonomistów, socjologów, psychologów społecznych, antropologów, historyków i historyków sztuki. Takie interdyscyplinarne i innowacyjne podejście znajdzie swoje odzwierciedlenie w krakowskiej konferencji. Miasto, jako zwierciadło cywilizacji, stanowi trudny to objęcia fenomen badawczy.

3. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej. Miasto
Od 16 do 18 września 2015 roku
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie
Kraków

Dodaj komentarz