• 2015-09-07

1+1=0

Debiutancki album Marcina Zabrockiego 1+1=0 miał swoją premierę 4 września. Na albumie gościnnie pojawili się między innymi: Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, czy Barbara Wrońska. Album zapowiadały single Boję się i Herbu Warkoczyk.

„1+1=0” Marcin Zabrocki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„1+1=0” Marcin Zabrocki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Przez ten czas grał w cenionych składach big beatowych Mordy, Pogodno i BiFF. Znacząco przyczynił się do powstania ostatniej studyjnej płyty zespołu Hey Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan. Współpracował między innymi z Katarzyną Nosowską, Markiem Dyjakiem, Robertem Brylewskim czy Mister D. Muzyk komponuje muzykę teatralną i filmową, nieustanie poszukuje nowych środków wyrazu jako improwizator i twórca instalacji elektroakustycznych.

1+1=0 to wzór na sumę niespełnionych obietnic. Zapis spotkania dwóch potencjałów, których synteza nie rodzi nowych wartości. W warstwie lirycznej płyta jest rejestracją stanów, jakie wywołują ponadprzeciętnie intensywne relacje międzyludzkie: lęku, gniewu, ale i beztroskiej radości. W warstwie muzycznej płyta zaskakuje bogatym instrumentarium, zachowując przy tym przejrzystość kompozycji.

Na albumie gościnnie usłyszeć można Katarzynę Nosowską, Czesława Mozila, Barbarę Wrońską (Pustki), Belę Komoszyńską (Sorry Boys) oraz Joannę Halszkę Sokołowską (Der Father).

Marcin jest dla mnie jak najcenniejszy nauczyciel. Wszedł w łono zespołu Hey i wywołał silne skurcze, co zaowocowało wspólną płytą i serią poruszających przemyśleń. Zawsze wiedziałam, że troszkę marnotrawi swój talent, zasilając szeregi przeróżnych zespołów. Jego płyta jest niepodlegającym dyskusji dowodem na słuszność tej teorii.

Katarzyna Nosowska

Marcin Zabrocki | 1+1=0
Premiera płyty: 4 września 2015 roku
Kayax Music

Dodaj komentarz