• 2015-09-07

Lub design we wrześniu

We wrześniu, w ramach projektu Lub design, będzie można nauczyć się stolarki, uszyć własnoręcznie filcowe kapcie, ukwiecić Żmigród, a także spróbować nowych smaków na warsztatach kulinarnych.

Lub design, Warsztaty Kultury (źródło: materiały prasowe)

Lub design, Warsztaty Kultury (źródło: materiały prasowe)

Lub design | Wióry lecą – warsztat stolarski
Uczestnicy będą mieli okazję poobcować z pachnącym drewnem, nauczyć się obsługi podstawowych narzędzi stolarskich oraz wykonać i zabrać do domu własny projekt. Aby wziąć udział w wydarzeniu nie jest wymagane posiadanie żadnych narzędzi ani doświadczenie w majsterkowaniu.

11 września, godz. 17:30
12 września, godz. 11:00
pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Lub design | Warsztaty szycia filcowych kapci
W trakcie zajęć każdy z uczestników nauczy się własnoręcznie zamienić zwykły kawałek szarego, przemysłowego filcu w unikatową, a przy tym praktyczną parę kapci w kształcie uroczych myszek. Mile widziana podstawowa umiejętność szycia, ręcznego lub na maszynie.

16 września, godz. 18:00
pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Lub design | Warsztat ogrodniczy na Żmigrodzie
Wspólnie z mieszkańcami ulicy Żmigród uczestnicy zagospodarują część trawnika.​ Pod okiem fachowca dobrane zostaną odpowiednie rośliny, przygotowany grunt oraz zaaranżowany fragment miejskiej zieleni.

19 września, godz. 16:00
zbiórka w pracowni przy ul. Bernardyńskiej 11

Lub design | Alternatywa dla gotowców – warsztat kulinarny
Warsztaty z przygotowywania prostych, zdrowych przekąsek​ z sezonowych produktów lokalnych i dalszych. Składnikami potraw będą kasze, orzechy, oleje i inne smakołyki. Idea warsztatów brzmi: prosto, zdrowo oraz świeżo.

24 września, godz. 18:00
pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Wszystkie warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy.

Lub design
Od 11 do 24 września 2015 roku
Warsztaty Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz