• 2015-09-07

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie

12 września w Teatrze Małym, scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie odbędzie się premiera Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie w reżyserii Anny Januszewskiej.

Anna Januszewska, Jacek Piątkowski, Grzegorz Młudzik, fot. Natasza Młudzik (źródło: materiały prasowe)

Anna Januszewska, Jacek Piątkowski, Grzegorz Młudzik, fot. Natasza Młudzik (źródło: materiały prasowe)

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie to sztuka Iwana Wyrypajewa, jednego z najważniejszych współczesnych rosyjskich twórców teatralnych tworzącego również w Polsce, dramatopisarza, aktora, reżysera, dyrektora artystycznego moskiewskiego Teatru Praktyka, laureata Paszportu Polityki w 2012 roku.

Spektakl w Teatrze Małym reżyseruje wybitna aktorka Anna Januszewska, która przygotowuje również scenografię i kostiumy, a także zagra w nim wraz z Grzegorzem Młudzikiem i Jackiem Piątkowskim. Premiera odbywająca się w ramach Sceny Propozycji Aktorskich będzie pierwszym przedstawieniem jubileuszowego sezonu, w którym widzowie i twórcy będą obchodzić 40. urodziny teatru oraz 10. urodziny małej sceny na Deptaku Bogusława.

Anna Januszewska, fot. Natasza Młudzik (źródło: materiały prasowe)

Anna Januszewska, fot. Natasza Młudzik (źródło: materiały prasowe)

Anna Januszewska to aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, wiele stworzonych przez nią kreacji aktorskich zapisało się w historii najnowszego polskiego teatru. Grała także w produkcjach filmowych i telewizyjnych, tworzyła scenografię i kostiumy oraz współreżyserowała kameralne spektakle teatralne. Jest wielokrotną laureatką plebiscytów publiczności na ulubioną aktorkę szczecińskich scen, laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina oraz Srebrnego Medalu Gloria Artis – Zasłużony Kulturze. Już jedna z jej pierwszych kreacji, stworzona jeszcze w teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, Pani Wdzięczny Strumyk, przyniosła jej nagrodę na Festiwalu Polski Północnej w Toruniu. Na początku lat 80., krótko po pojawieniu się z zespole teatru szczecińskiego stała się najbardziej utytułowaną i najpopularniejszą aktorką Szczecina. Doskonałe role stworzyła m.in. w teatrze Anny Augustynowicz. Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie to pierwszy spektakl na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie ukazujący aktorkę także w roli reżysera i scenografa.

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie
Premiera: 12 września 2015 roku, godz. 19.00
Reżyseria, kostiumy, aranżacja przestrzeni: Anna Januszewska
Teatr Mały
Teatr Współczesny
Szczecin

Dodaj komentarz