• 2015-09-05

Open’er ogłasza pierwszego headlinera przyszłorocznej edycji

Organizatorzy festiwalu Open’er ogłosili pierwszego headlinera przyszłorocznej edycji imprezy. W Gdyni po raz pierwszy wystąpi zespół Florence & The Machine, prezentując materiał z albumu How Big, How Blue, How Beautiful.

Florence Welch (źródło: materiały prasowe)

Florence Welch (źródło: materiały prasowe)

Płyta, która ukazała się zaledwie trzy miesiące temu, zadebiutowała na pierwszych miejscach najważniejszych list sprzedaży na świecie, z Wielką Brytanią i USA na czele. Premierze towarzyszyły występy na kilku kluczowych festiwalach, między innymi amerykańskiej Coachelli oraz na Glastonbury, gdzie zespół w ostatniej chwili zastąpił Foo Fighters. Dave Grohl, lider Foo Fighters, przyznał, że płakał w czasie jego transmisji, zwłaszcza podczas wykonywania przez Florence coveru Times Like These.

Trasa promująca najnowszy album wokalistki startuje za kilka dni w Wielkiej Brytanii. Bilety na polski koncert w Łodzi wyprzedały się momentalnie. Wystarczyło zaledwie 6 lat, by Florence & The Machine wydali 3 doskonale przyjęte albumy, a liderka zespołu stała się jedną z najważniejszych wokalistek na świecie. Czasem odnosi się wrażenie, że potężny głos Welch wręcz „nie mieści się” na płycie.

Kluczem do sukcesu Florence & The Machine jest jednak nie tylko wokal Florence, ale także jej swoboda i naturalność, a także zmysł do dobierania sobie współpracowników. Producenci jej trzech albumów, współkompozytorzy, stworzyli albumy pełne hymnów, które brzmią dobrze nie tylko na płytach i słuchawkach, ale przede wszystkim na koncertach. Paul Epworth, John Ford czy Markus Dravs sprawdzili się jako realizatorzy nagrań na styku barokowego popu, rocka i soulu, a kombinacja tych gatunków jest znakiem rozpoznawczym każdego kolejnego albumu Florence & The Machine oraz ich koncertów.

Florence & The Machine na Open’er Festival 2016
29 czerwca 2016 roku
Gdynia, lotnisko Kosakowo
Alter Art

Dodaj komentarz