• 2015-09-04

Stół Polski. La Tavola Polacca

Wystawa Stół Polski. La Tavola Polacca przygotowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 13 września 2015 zainauguruje Dzień Polski w naszym pawilonie na EXPO 2015 w Mediolanie.

„Stół Polski. La Tavola Polacca”, Pawilon Polski na EXPO 2015 w Mediolanie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Stół Polski. La Tavola Polacca”, Pawilon Polski na EXPO 2015 w Mediolanie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Stół Polski. La Tavola Polacca to 33 najlepsze produkty polskiego wzornictwa przemysłowego związane z kulturą stołu i jedzenia. Zostaną na niej pokazane tradycyjne polskie marki takie jak Ćmielów, Krosno, Hefra, a także projekty młodych i ambitnych projektantów, współczesne koncepty stołowe – takie jak szpatułki do podawania jedzenia zaprojektowane przez Rygalik Studio, czy talerzyki do fingerfood młodej grupy projektowej Kabo&Pydo. Do Mediolanu pojedzie także reprezentacja polskich mebli – krzesła stołowe, fotele i pufy, które są tu niezbędnym uzupełnieniem.

W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego mamy długą tradycję badań nad polską kulturą i tradycją stołową. To właśnie w IWP  projektowano w latach 50. i 60. najambitniejszą polską ceramikę, szkło, tkaniny stołowe, sztućce. Nasza wystawa w Pawilonie Polskim pokazuje najnowsze dokonania projektantów w dziedzinie designu stołowego: ceramika, szkło, meble, wydruki 3D a nawet nowocześnie projektowana prasa i książki kulinarne. Z jednej strony nadążamy za światem, z drugiej – udaje się nam zachować naszą tożsamość, cechy narodowe, przyzwyczajenia, tradycje i polską gościnność – mówi Bożena Gargas, prezes Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Stół Polski. La Tavola Polacca
Od 13 do 27 września 2015 roku
Pomysłodawca i organizator: Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Kurator wystawy:  Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna IWP
Pawilon Polski na EXPO 2015 w Mediolanie
Mediolan

Dodaj komentarz