• 2015-09-04

Ego Trip, czyli o ludziach i fotografiach

11 września w poznańskiej Galerii Ego otwarta zostanie wystawa Ego Trip, czyli o ludziach i fotografiach. Autorem prezentowanych fotografii jest grupa Czułość, w skład której wchodzą: Nampei Akaki, Stanisław Legus, Weronika Ławniczak,  Bao Ting, Johann M. Winkelmann, Vova Vorotniov i Janek Zamoyski.

„Ego Trip, czyli o ludziach i fotografiach”, Bao Ting (źródło: materiały prasowe)

„Ego Trip, czyli o ludziach i fotografiach”, Bao Ting (źródło: materiały prasowe)

Czułość (na światło i na świat) to podstawowy parametr niezbędny do wykonania fotografii. Zdolność do czułości (wrażliwości, uważności i otwartości na innych), to także niezbędna kompetencja do ustanawiania głębszych relacji między ludźmi: przyjaźni i poczucia wspólnoty. Czułość dotyczy także Rzeczy: materialności fotografii, ich formatów, faktur papieru, pigmentów, kolorów, ram, w których są zamknięte.

Czułość to sprawa między ludźmi i fotografiami, a także między wzajemną relacją między ludźmi, którzy robią, pokazują i oglądają fotografie. Czułość umożliwia wiarę, że każde ze zdjęć warto było wykonać, a nawet trzeba było to zrobić.

Pokazujemy tak mało prac jak się da, by każda pozostała widzialna – i jednocześnie nie mniej, niż trzeba, by stworzyć szansę do ujawnienia się wspólnego ducha, który je wszystkie przenika.

Stach Szabłowski

Ego Trip, czyli o ludziach i fotografiach
Od 11 września do 17 października 2015 roku
Wernisaż: 11 września 2015 roku, godz. 18.00
Galeria Ego
Poznań

Dodaj komentarz