• 2015-09-04

Witaj szkoło!

Po wakacyjnej przerwie wracają Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe, będące propozycją dla dzieci, ale też wszystkich miłośników animacji niezależnie od wieku, a także okazją do kreatywnego spędzenia czasu – każdej projekcji towarzyszą działania warsztatowe i zabawy związane z tematyką prezentowanych filmów, publikacji lub aktualnie prezentowanej w Centrum Sztuki Wro wystawy.

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe (źródło: materiały prasowe)

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe (źródło: materiały prasowe)

Specjalnie wybrane animacje z całego świata, nowe i te warte przypomnienia, prezentowane są niejednokrotnie po raz pierwszy w Polsce. Projekcje porankowe każdorazowo oferują bogactwo technik i tematów, a czasem zamiast animacji prezentowane są w interaktywnej, multimedialnej formie książki dla dzieci z  ilustracjami przenoszonymi na ekran i animowanymi w czasie rzeczywistym. Jeśli w filmach występuje zagraniczna narracja, są one lektorowane na żywo podczas pokazu.

Podczas pierwszego po wakacjach spotkania z najmłodszą publicznością nastąpi powrót do zajęć szkolnych. Po projekcji czekać będą zabawy warsztatowe. Dzieci wraz z rodzicami zostaną zaproszone do współpracy przy tworzeniu nowego motywu plakatu Niedzielnych Poranków Filmowych.

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe
Od 6 września w każdą niedzielę do końca 2015 roku
Centrum Sztuki Wro
Wrocław

Dodaj komentarz