• 2015-09-03

Thriller na granicy

Trzymający w napięciu, a miejscami szokujący thriller twórcy Labiryntu wejdzie na ekrany polskich kin pod koniec września. Główne kreacje w Sicario stworzyli Benicio Del Toro i Emily Blunt, porównywani do duetu Jodie Foster i Anthony’ego Hopkinsa z Milczenia owiec.

„Sicario” – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Sicario” – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer  stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany „konsultantem”, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macy największym szokiem.

W Meksyku „sicario” oznacza „wynajętego mordercę”. Nazywając tak swój najnowszy film, kanadyjski reżyser Denis Villeneuve (Pogorzelisko, Labirynt) doskonale zdefiniował to, o czym chciał opowiedzieć na ekranie. Sicario to pełen emocji thriller, który w bezkompromisowy sposób ukazuje świat wojen narkotykowych na granicy Stanów Zjednoczonych – świat intryg, korupcji oraz szerzącej się moralnej degrengolady. Obszar ten jest obecnie uznawany za jeden z najbardziej przerażających na świecie – narkotyki, wszechobecny terror, wymykająca się spod kontroli nielegalna imigracja, finansowa i moralna korupcja oraz powszechna na  każdym kroku brutalność sprawiają, że ludzie po obu stronach granicy muszą trzymać się cały czas na baczności.

Sicario opowiada o niezwykłej podróży pewnej amerykańskiej agentki FBI, która łamie wszelkie istniejące reguły, aby stawić czoła ludziom, którzy nigdy nie przestrzegali jakichkolwiek zasad. „Sicario to mocny film, który pokazuje świat tajnych amerykańskich operacji rządowych oraz rzeczywistość funkcjonowania meksykańskich karteli narkotykowych” – wyjaśnia reżyser Denis Villeneuve. „Film opowiada także o Stanach Zjednoczonych, w których idealizm nieustannie ściera się z realizmem, w szczególności przy okazji zajmowania się problemami innych państw”.

Sicario
Reżyseria: Denis Villeneuve
Obsada: Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Jon Bernthal
Dystrybucja: Monolith Films
Premiera: 25 września 2015 roku

Dodaj komentarz