• 2015-09-02

Bluesowo-soulowe klimaty na warszawskim Powiślu

6 września w letnim pawilonie na warszawskim Powiślu wystąpi Natalia Przybysz. Artystka zaprezentuje utwory ze swojego ostatniego albumu Prąd, muzycznie usytuowanego na pograniczu bluesa i soulu, a także nawiązującego do klasyki polskiego bluesa i rocka lat 60. i 70.

Natalia Przybysz – fot. Anna Bajorek, Marcin Morawicki (źródło: materiały prasowe)

Natalia Przybysz – fot. Anna Bajorek, Marcin Morawicki (źródło: materiały prasowe)

Przez całe lato w ramach projektu odbywały się koncerty interesujących muzyków, wpisujących się w nowoczesne nurty muzyki rozrywkowej. Wśród artystów, którzy wystąpili przed gośćmi Stacji byli: Gaba Kulka, Notopop, Krzysztof Zalewski, Rykarda Parasol, Olivia Anna LiVki, Agyness B. Marry, Plastic, Patrick The Pan, Sister Wood, Endy Yden, Olivier Heim i Julia Marcell. Gości letniego pawilonu czeka jeszcze jazzowy występ w wykonaniu Marii Sadowskiej. Natalia Przybysz w zaprezentuje występ zamykający trzeci sezon w Stacji Mercedes.

Natalia Przybysz, zwana również jako N’Talia i Natu, wokalistka i autorka tekstów, wcześniej była kojarzona głównie jako wokalistka polskiego zespołu soul i R&B – Sistars. Po zawieszeniu zespołu Sistars, działalność Natalii można śledzić głównie pod nazwą Natu i Natalia Przybysz (solowe projekty).

Oprócz podejmowania licznych kolaboracji producenckich (Envee, Trębski, Zagórski, Zabrodzki), wokalistka pełni również rolę lidera zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów na żywo. Natalia inspiruje się soulem, jazzem i funkiem, choć nie kryje także pasji dla starych, motown’owskich brzmień czy vintage’owych instrumentów. Wszystkie polskie teksty do piosenek, które znalazły się na płycie Prąd Przybysz pisała sama i zaznacza, że za każdym z nich kryje się bardzo konkretne przeżycie.

Artystka została uhonorowana za swoją działalność artystyczną wieloma nagrodami. Już za samą płytę Prąd otrzymała Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku i Utwór Roku za kompozycję Miód. Wokalistka została także nominowana do nagrody TVP Kultura – Gwarancje Kultury.

Natalia Przybysz
6 września 2015 roku
Stacja Mercedes
Warszawa

Dodaj komentarz