Nowości w Galerii Sztuki Współczesnej

Galeria Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na dwa ciekawe wydarzenia. Odsłona malarskich imaginacji Marii Lauks nastąpi 4 września o godz. 19.00  w sali konferencyjnej n klubu – sztuka i edukacja, natomiast w kolejny piątek, 11 września także o godz. 19.oo w sali ekspozycyjnej galerii będzie można zobaczyć przestrzenne rozważania o istocie gatunku Anny Bujak.

Anna Bujak, „Gatunek” (źródło: materiały prasowe)

Anna Bujak, „Gatunek” (źródło: materiały prasowe)

Maria Lauks (1957) jest absolwentką Studiów Podyplomowych na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi na kierunku malarstwa i rysunku w pracowni prof. Andrzeja Grendy i prof. Mariana Kępińskiego. Mieszka i tworzy w Piotrkowie Trybunalskim, jest związana z łódzkim i warszawski środowiskiem artystycznym; zajmuje się malarstwem, ceramiką, witrażem i fotografią. Jest autorką kilku indywidualnych wystaw w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Warszawie i Zakopanem.

Anna Bujak urodzona w 1979 to rzeźbiarka, autorka instalacji, rysunków i fotomontaży. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2011) oraz autorką kilkunastu wystaw indywidualnych, m.in. Uwięzione w wyobrażeniu – Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn (2015); Banalność zła – Galeria Wozownia, Toruń (2015); Afekt  Galeria BWA, Gorzów Wielkopolski (2014); Archeologia form, wystawa dyplomowa – BWA Awangarda, Wrocław (2011) oraz uczestniczką licznych wystaw zbiorowych: Handle with care, Ostrale’ 15, Drezno, Niemcy (2015); W postapokaliptycznym świecie – 3 Biennale Sztuki, Piotrków Trybunalski (2015). Jest laureatką nagród i stypendiów artystycznych, m.in. nominacja do Nagrody WARTO („Gazeta Wyborcza”) w dziedzinie sztuk wizualnych (2015); laureatką stypendium im. J. Grotowskiego (2014) i innych. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. W swoich konstrukcjach rzeźbiarskich z pogranicza sztuki figuratywnej i abstrakcyjnej, posługuje się figurą zwierzęcą, którą poddaje demontażowi. Jej zainteresowania artystyczne koncentrują się na relacjach pomiędzy światem ludzi i zwierząt.

Maria Lauks. Wystawa malarstwa Imaginacje
Od 4 września do 2 października 2015 roku
Anna Bujak. Wystawa przestrzenna Gatunek
Od 11 września do 2 października 2015 roku
Galeria Sztuki Współczesnej
Ostrów Wielkopolski

Dodaj komentarz