The Baltic House Lab 2015

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza od 4 września do wzięcia udziału w wydarzeniach kulturalnych międzynarodowego projektu The Baltic House Lab 2015, które odbywać się będą w różnych punktach Gdańska.

The Baltic House Lab 2015, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Baltic House Lab 2015, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Baltic House Lab 2015 to przedsięwzięcie kulturalne, na które składa się wystawa główna oraz szereg interdyscyplinarnych imprez towarzyszących. Region państw nadbałtyckich łączy niezwykle bogata historia, tradycja, kultura, gospodarka oraz wspólne doświadczenia wynikające z przemian społeczno-politycznych; często zbieżne bywają również rozmaite zjawiska i problemy wymagające szczególnej uwagi.

The Baltic House Lab 2015 zwraca uwagę na związki państw bałtyckich, w tym Gdańska i całego obszaru pomorskiego, z wodą. Woda otacza miasto, scala jego dzielnice oraz łączy je z morzem. Ten istotny element miasta, nie tylko kształtujący jego charakter, ale tak ważny pod względem kulturotwórczym i artystycznym, zdaje się jednak pozostawać zaniedbany i zapomniany.

Na projekt The Baltic House Lab 2015 oprócz wystawy prezentowanej w Centrum św. Jana, składają się również pokazy filmów, dyskusje typu think tank prowadzone przez specjalistów, performance artystyczny, otwarcie ogrodu przy przystanku tramwaju wodnego Wiosny Ludów oraz rejsy tramwajem wodnym z przewodnikiem, który przedstawi historyczne fakty i ciekawostki dotyczące Gdańska i jego związków z wodą.

The Baltic Huse Lab 2015
Od 4 do 27 września 2015 roku
Inauguracja: 4 września 2015 roku, godzina 18.00, Centrum św. Jana w Gdańsku
Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Gdańsk

Dodaj komentarz