Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem

5 i 6 września Teatr WARSawy w Warszawie zaprasza do udziału w fotograficznej sesji portretowej i spotkaniu z portrecistą Andrzejem Świetlikiem. Akcja Portret prywatny czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem odbędzie się w ramach 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego.

Andrzej Świetlik, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Świetlik, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzenie jest wynikiem współpracy Teatru WARSawy oraz Wszyscy jesteśmy fotografami. Projekt ten nawiązuje do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Zbliżenie to ma na celu nie tylko zatrzymanie obrazu drugiego człowieka, ale przede wszystkim poszukiwanie, rozmowę, czy wreszcie znalezienie porozumienia, momentu, ciszy, zdjęcie maski i sfotografowanie prawdziwego ja. Projekt Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z… został pomyślany jako wydarzenie cykliczne. Wkrótce odbędą się kolejne jego odsłony.

Program akcji Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem:

  •  5 września 2015 roku, w godzinach 11.00 – 19.00, Teatr WARSawy – 7 sesji portretowych. Każdy uczestnik będzie miał 60 minut, podczas których w wyniku spotkania i rozmowy z artystą powstanie portret autorstwa Andrzeja Świetlika. Każdy z uczestników otrzyma portret w formie wydruku archiwalnego. Fotografia będzie sygnowana przez autora. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.
  • 6 września 2015 roku, godzina 19.00, Teatr WARSawy – spotkanie z Andrzejem Świetlikiem, które poprowadzi Piotr Ratajczak. Wstęp wolny.

Warunki uczestnictwa w sesji portretowej:

  • Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, telefon oraz adres do korespondencji będą przyjmowane na adres: info@wszyscyjestesmyfotografami.pl. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową po przyjęciu zgłoszenia. W akcji portretowania mogą uczestniczyć tylko pojedyncze osoby. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Uiszczenie opłaty za wykonanie portretu wraz z sygnowanym wydrukiem. Płatne przed spotkaniem na rachunek bankowy organizatora.

Andrzej Świetlik  – urodził się w 1951 roku. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współtworzył awangardowo-anarchistyczną grupę Łódź Kaliska. Pracuje na polu sztuki i reklamy. Głównym tematem jego zdjęć jest człowiek, od portretu po artystyczną impresję. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych, m.in.: Portrety świetliste, Ciszej nieco, Jak dzieci, Nadziei 5, Bajki, Artyści starali się przychodzić, chętnie. Wspólnie z artystami Łodzi Kaliskiej wielokrotnie wystawiał w prestiżowych galeriach na całym świecie: w Marsylii, Tokio, Pekinie, Wiedniu, Kolonii, Budapeszcie. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem
13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego
Od 5 do 6 września 2015 roku
Teatr WARSawy
Warszawa

Dodaj komentarz