Rosław Szaybo i 13. Warszawskie Targi Sztuki

9 października w ramach 13. Warszawskich Targów Sztuki w Arakach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się wystawa, gdzie będzie można oglądać prace, których autorem jest Rosław Szaybo – wybitny grafik i plakacista.

Rosław Szaybo, okładka albumu „British Steel” Judas Priest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rosław Szaybo, okładka albumu „British Steel” Judas Priest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rosław Szaybo jest jednym z artystów, którzy współtworzyli Polską Szkołę Plakatu.  Zaprojektował niezliczoną ilość plakatów muzycznych, teatralnych i filmowych. Przez 16 lat był dyrektorem artystycznym CBS Records w Londynie. Niektórzy z pewnością pamiętają, że prace Szaybo zapoczątkowały słynną serię płytową Polish Jazz. Fani muzyki heavy metalowej jak ikonę czczą okładkę do albumu British Steel formacji Judas Priest.

Artysta zaprojektował  w sumie około 2 tysięcy okładek do płyt, w tym dla takich tuzów jak Elton Johon, Bob Marley, Santana, Janis Joplin, Leonard Cohen. Wiele z tych prac zdobyło sławę w Polsce i na całym świecie.

Właśnie te prace postaram się pokazać na wystawie, która będzie prezentowana w ostatnich dwóch arkadach. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy będzie można podziwiać prace i porozmawiać z artystą, który obiecał podczas Targów podpisywać swoje prace – mówi Lena Szwed-Strużyńska, która zaaranżuje wystawę.

Rosław Szaybo. Wystawa w ramach 13. Warszawskich Targów Sztuki
Od 9 do 11 października 2015 roku
Zamek Królewski (Arkady Kubickiego)
Warszawa

Dodaj komentarz