• 2015-08-28

Muzyczny debiut soulowo-elektroniczny

Zapowiadająca debiutancki album Kwabsa Love + War piosenka Walk została pierwszym komercyjnym przebojem Anglika. Do sieci właśnie trafił remiks kompozycji, w którym gościnnie wspiera wokalistę jego rówieśnik z Ameryki.

„Love + War” Kwabs (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Love + War” Kwabs (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Debiutancka płyta urodzonego w Londynie Kwabsa, którego rodzice wywodzą się z Ghany, ukaże się 11 września. Twórczość Kwabsa to, w największym skrócie, połączenie soulu z elektroniką. Wśród koleżanek i kolegów po fachu twórczość Kwabsa docenili między innymi Jesse Ware i Plan B, zaś wśród dziennikarzy recenzent magazynu „Attitude”: „Łatwo byłoby postawić Kwabsa obok współczesnych mu artystów, pokroju Sama Smitha, ale jest on lepszym kompozytorem i wokalistą. Love + War to płyta skazana na bycie klasykiem, a nagrał ją artysta, przed którym wielka kariera”.

W sieci udostępniona została nowa wersja kawałka Walk, w którym gościnnie pojawia się równolatek Kwabsa, 25-letni amerykański raper z New Jersey o ksywce Fetty Wap. Zasłynął on w 2015 roku przebojem Trap Queen, który dotarł aż do drugiego miejsca na „Billboardzie”.

W Polsce Kwabs pojawił się ostatnio 22 sierpnia przy okazji X edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, prezentując swoją muzykę na głównej scenie festiwalu.

Kwabs | Love + War
Premiera płyty: 11 wreśnia 2015 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz