Leszek Mądzik na zakończenie Festiwalu Światła

Festiwal Światła, podczas którego można było poznać tradycyjną muzykę chińską i podziwiać nocne iluminacje, zakończą jubileuszowe pokazy Z mroku Leszka Mądzika. Pokazy wybitnego reżysera teatralnego i scenografa odbędą się 29 i 30 sierpnia.

Leszek Mądzik „Z mroku” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Leszek Mądzik „Z mroku” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

 Przestrzeń otwierająca się przed widzem jest głównym bohaterem dramatu. Eskalacja jej obnażania dzieli widowisko na trzy organicznie przenikające się części. Dotyczy to zarówno ujawnianego obrazu, jak i zintegrowanej z nim muzyki. Ponieważ pokaz odbędzie się w scenerii wieczornej, bohaterem stanie się światło. To ono ujawni poszczególne kadry „scenografii”. Spektakl ujawni te fragmenty przyrody, które dopiero przez iluminację i barwę wprowadzają nas w tajemnicę natury – mówi autor i reżyser spektaklu.

Leszek Mądzik 5 lutego obchodził 70. rocznicę urodzin. Artysta jest założycielem działającej od 45 lat Sceny Plastycznej KUL, twórcą jej spektakli, a także autorem kilkunastu scenografii, między innymi w teatrach Polski, Portugalii, Francji i Niemiec. Jak sam twierdzi, źródłem milczenia w jego teatrze jest głębokie przeświadczenie, iż istnieją dziedziny ludzkiej rzeczywistości, które nie poddają się słowu. „Miłość, wiara, świętość, przerażenie, poczucie skończoności, śmierć  oto co zaludnia przestrzeń tych spektakli”  napisał reżyser.

Leszek Mądzik Z mroku (zakończenie Festiwalu Światła)
Od 29 do 30 sierpnia 2015 roku
Łazienki Królewskie
Warszawa

Dodaj komentarz