• 2015-08-28

They were

11 września w Ney Gallery&Prints w Warszawie odbędzie się wernisaży wystawy They were. Na wystawie będzie można zapoznać się z projektem fotograficznym, którego autorem jest Borys Makary.

Borys Makary, projekt „They were” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Borys Makary, projekt „They were” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Borysa Makarego They were sprowadza się w swojej formie do man-rayowskiego obrazowania rzeczywistości za pomocą negatywów, na których autor ręcznie malował znaki i cyfry symbolizujące charakter postaci przedstawionej na zdjęciu. Punktem wyjścia była numerologia, ukryte symbole, które miały coś powiedzieć o danej osobie, unikając dosłowności.

They were – fotografie, z których każda opowiada historię innej kobiety. Te graficzne obrazy, ręcznie malowane przez autora, intrygują i zatrzymują odbiorcę, skłaniając go do analizy złożonych „wzorów” osobowości. Borys Makary pozostawia widzowi liczne niedomówienia oraz swobodę w odczytaniu znaczeń swoich prac.

Borys Makary –  jest fotografem urodzonym w 1977 roku w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Poszukuje ciekawych i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów. Z wykształcenia magister sztuk wizualnych, absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Borys Makary wystawiał swoje prace w Paryżu, m.in. na wystawie Fotofever w Muzeum LUWR, oraz w Paryskiej Galerii Nue. Fotografie artysty prezentowane były również na festiwalu WeArt w Barcelonie, Photo Independent w Los Angeles, oraz na wielu wystawach krajowych. Otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w USA.

Borys Makary, They were
Od 11 września do 30 września 2015 roku
Wernisaż: 11 września 2015 roku, godzina 19.00
Ney Gallery&Prints
Warszawa

Dodaj komentarz