Obraz. Dźwięk. Animacja – warsztaty mappingu

BWA w Tarnowie zaprasza na warsztaty mappingu Obraz. Dźwięk. Animacja, które rozpoczną się w dniach 19–20 września. To warsztaty tworzenia animacji 2D i 3D skierowane do młodzieży – uczniów liceów plastycznych i studentów. Poprowadzi je Tomasz Paluch.

„Obraz. Dźwięk. Animacja – warsztaty mappingu”, prowadzący: Tomasz Paluch, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Obraz. Dźwięk. Animacja – warsztaty mappingu”, prowadzący: Tomasz Paluch, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem warsztatów jest stworzenie miejsca i warunków, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwinąć się w dziedzinie, która w Tarnowie i okolicach jest bardzo mało znana. Udział w nich będzie okazją do odkrycia nowej możliwości na wybór swojej ścieżki zawodowej. Warsztaty poprowadzą specjaliści w różnych dziedzinach związanych z animacją.

Pomimo licznych sukcesów Polaków i polskich firm nauka animacji 3D wciąż jest mało powszechna w Polsce i nie jest to osobny kierunek studiów na uczelniach. Zainteresowane nią osoby zazwyczaj zdobywają samodzielnie wiedzę w tym temacie.

Warsztaty będą okazją do nauki, ale również do poznania nowych osób i nabycia umiejętności pracy w grupie. Jej efektem będzie wspólnie przygotowany mapping, który zostanie wyświetlony na Pałacyku Strzeleckim – siedzibie BWA w Tarnowie.

Obowiązuje wypełnienie ankiety rekrutacyjnej oraz uiszczenie opłaty. Uczestnicy muszą zabrać na warsztaty własny komputer. Przedział wiekowy uczestników to 16–24 lata.

Tomasz Paluch – współorganizator festiwalu mappingu Mapp Fest w Tychach. Zajmuje się  projektowaniem UX, aplikacji, identyfikacji wizualnej i web design. Tworzył animacje między innymi dla firm Nissan i BMW oraz obiektu Arena Kraków. Studiuje na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Obraz. Dźwięk. Animacja – warsztaty mappingu
Warsztaty będą odbywać się przez trzy weekendy: 19–20 września, 3–4 października; 17–18 października 2015 roku
Od godziny 10.00 do godziny 18.00
Główny prowadzący: Tomasz Paluch
BWA w Tarnowie

Dodaj komentarz