• 2015-08-27

Sen o Nowej Hucie

Z okazji tegorocznego jubileuszu 10-lecia Łaźnia Nowa zorganizuje dwa wydarzenia: NH Wonderland, czyli widowisko plenerowe z udziałem kilkuset mieszkańców Nowej Huty odbywające się w trzech różnych miejscach dzielnicy, oraz koncert muzyki teatralnej Łaźnia Nowa 10 x TAK.

„Łaźnia Nowa – 10 x TAK” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Łaźnia Nowa – 10 x TAK” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

NH Wonderland

NH Wonderland stanowi surrealistyczny zbiorowy sen o Nowej Hucie, złożony z wyobrażeń, emocji i prywatnych historii jej mieszkańców. Ta wędrówka to spojrzenie na Nową Hutę z przymrużeniem oka: pamiętając o historii, organizatorzy nie zapominają o jej fascynującym życiu codziennym, lokalnym kolorycie i zabawie, akcentują jej barwność i radość.

Przystanek pierwszy to symboliczne i uroczyste rozpoczęcie projektu przy dźwiękach Fantazji Orkiestrowej Romeo i Julia P. Czajkowskiego oraz Pizzicato Polka Johanna Straussa w wykonaniu KMF Reloaded, dyrygowanych przez prof. Rafała Delektę. Koncert na Różach Alei będzie muzycznym otwarciem bram do nowohuckiej krainy szczęśliwości.

Łaźnia Nowa – 10 x TAK 

Pierwsza część koncertu, pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Bonarka będzie się składać z muzyki i piosenek, które tworzyły oprawę łaźniowych spektakli – od Cukru w Normie po Misję i Wejście smoka. Wśród wokalistów znajdą się współpracujący z Łaźnią na przestrzeni 10 lat artyści: między innymi Radosław Krzyżowski, Anna Oberc czy Robert Koszucki. Niepowtarzalny charakter wydarzeniu nada koncert światowej sławy Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Druga część projektu to koncert Macieja Maleńczuka, który wystąpi z nowym programem Jazz for idiots. Muzyk odczarowuje jazz i wychodzi z potrzasku patosu tego gatunku.  Zgodnie z tradycją, koncertowi towarzyszyć będzie kwesta na rzecz podopiecznych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

NH Wonderland, Łaźnia Nowa – 10 x TAK (jubileusz 10-lecia Łaźni Nowej)
Od 5 do 6 września 2015 roku
Teatr Łaźnia Nowa
Kraków

Dodaj komentarz