• 2015-08-27

Warszawska premiera teasera Baby Bump przed MFF w Wenecji

31 sierpnia w warszawskiej klubogalerii Pies Czy Suka odbędzie się premiera oficjalnego teasera Baby Bump w reżyserii Kuby Czekaja. Film będzie miał swoją premierą na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

„Baby Bump” w klubogalerii Pies Czy Suka – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Baby Bump” w klubogalerii Pies Czy Suka – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

11-letni Mickey House właśnie przestał być dzieckiem. Nie wie kim jest, nie ma przyjaciół, nie rozumie swojej matki. Nie lubi tego, co się dzieje z jego ciałem. Rzeczywistość i wyobraźnia mieszają się. Zdarzenia w domu i w szkole urastają do rangi sytuacji ostatecznych. Mickey musi znaleźć w sobie siłę, żeby skończyć to, co się zaczęło. Gdzie zaprowadzi go spotkanie z własnym, dojrzewającym ciałem? Dorastanie nie jest dla dzieci.

Chciałem stworzyć film nierealistyczny, w konwencji komiksu o fizycznym dorastaniu – zmieniającym się ciele, które rośnie i przemienia się w potwora. Historia skupia się na cielesności 11-latka i frustracjach, jakich jest przyczyną – chłopiec nie chce być zauważany ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt tego, że jego transformacja już się rozpoczęła. Ucieka w świat swoich fantazji – okrutną baśń, w której jego kontakty z rówieśnikami i niepotrafiącą zaakceptować zmieniającego się syna matką – urastają do rangi ostatecznych. Baby Bump to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu – nieliczni przyznają to na głos, ale dorastanie naprawdę nie jest dla dzieci.

Kuba Czekaj

Kuba Czekaj – urodzony w 1984 roku we Wrocławiu. Absolwent reżyserii, absolutorium uzyskał na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2010) oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (2011). Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009, 2011). Uhonorowany został „Talentem Trójki” – wyróżnieniem przyznawanym przez Program Trzeci Polskiego Radia, zdobył również nagrodę kulturalną Gazety Wyborczej „Warto” oraz „Gwarancji Kultur”’ – dorocznych nagród TVP Kultura. Laureat drugiej edycji Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla aktywnych studentów i doktorantów. Finalista programu Biennale Collage-Cinema, prestiżowych warsztatów filmowych odbywających się w ramach weneckiego Biennale. Twórca aktualnie pracuje nad filmowym dyptykiem – dwoma filmami fabularnymi: Królewicz Olch (premiera wiosną 2016) oraz Baby Bump (premiera na 72. Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu tego roku).

Przed premierą Baby Bump w Wenecji. Spotkanie z reżyserem Kubą Czekajem i pierwszy pokaz teasera filmu
31 sierpnia 2015 roku
Pies Czy Suka
Warszawa

Dodaj komentarz