• 2015-08-25

Viva il Canto dla miłośników eklektyzmu muzycznego

30 września w Cieszynie rozpocznie się XXIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il Canto. Wydarzenie zostanie zainaugurowane przez koncert złotych przebojów wczesnego PRL-u w wykonaniu Festiwalowej Orkiestry Rozrywkowej.

„Viva il Canto” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Viva il Canto” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nie zabraknie klasycznych wykonań i artystycznych zaskoczeń, które cieszyńskiej publiczności zaprezentują mistrzowie sztuki wokalnej. I miłośnicy dużych realizacji scenicznych, i osoby, które lubią kameralne koncerty, znajdą w tegorocznym programie coś dla siebie – zapewnia Małgorzata Mendel, dyrektor festiwalu.

Festiwal Viva il Canto organizowany jest w Cieszynie od roku 1992. Znajdują tu swoją muzykę miłośnicy opery, operetki i musicalu, publiczność oczekująca bardzo znanych, mniej znanych i najnowszych dzieł muzyki wokalno-instrumentalnej, a także ci, którzy lubią jazz i muzykę popularną w dobrym wykonaniu.

Oferta festiwalu jest bardzo zróżnicowana. Można będzie podczas niego usłyszeć największe przeboje PRL-u, pieśni żydowskie, obejrzeć broadwayowski musical, występ Rodzinnego Tria Operowego czy wysłuchać koncertu galowego z udziałem ponad 100 wykonawców. To repertuar dla starszych i młodszych, dla wytrawnych melomanów i dla tych, którzy chcą rozpocząć muzyczną przygodę – dla wszystkich, którzy kochają śpiew.

XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej Viva il Canto
Od 30 września do 4 października 2015 roku
Stowarzyszenie Via Musica
Cieszyn

Dodaj komentarz