• 2015-08-25

Alternatywne spacery w Gdańsku do września

Gdzie w Nowym Porcie jest Zakręt Pięciu Gwizdków? Jakie murale powstały na Zaspie podczas Festiwalu Monumental Art? Jak nazywała się pierwsza sędzina żużlowa w Gdańsku? Ile kobiet pracowało w Stoczni Gdańskiej? Na te i wiele innych pytań podczas bezpłatnych spacerów po dzielnicach odpowiadają lokalni przewodnicy oraz osoby z grupy społecznej Metropolitanka.

Stocznia Gdańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stocznia Gdańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeszcze do września potrwają bezpłatne spacery alternatywne po dzielnicach Gdańska. Spacery po Nowym Porcie, Zaspie, Biskupiej Górce i Dolnym Mieście prowadzą mieszkańcy tych dzielnic – Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki, którzy z pasją opowiadają o historii tych miejsc. Po Starym i Głównym Mieście oraz po Stoczni Gdańskiej szlakami kobiet oprowadzają osoby z grupy społecznej Metropolitanka oraz seniorzy i seniorki uczestniczący w projekcie Stocznia jest kobietą. Projekt seniorów i seniorek.

Spacery po dzielnicach to wyjątkowa okazja dla turystów i mieszkańców do poznania lepiej swojego miasta. Każdy ze spacerów jest inny, ponieważ każdy przewodnik i przewodniczka proponują swoje trasy i osobiste narracje. W ten sposób możemy zobaczyć Gdańsk z zupełnie innej strony – mówi Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej.

Spacery po Biskupiej Górce odbywają się w poniedziałki, środy i soboty, w Dolnym Mieście we wtorki, czwartki i niedziele, na Zaspie we wtorki, czwartki i soboty, w Nowym Porcie w środy i soboty, na Stoczni Gdańskiej w środy, piątki i niedziele, zaś na Starym i Głównym Mieście w soboty i wtorki.

Alternatywne spacery
Od 28 lipca do 30 września 2015 roku
Instytut Kultury Miejskiej
Gdańsk

Dodaj komentarz