Manfred Dörner – Malarstwo

Od 8 września Mia Art Gallery we Wrocławiu będzie prezentować wystawę Manfreda Dörnera. Malarz do tej pory nie był w Polsce, ale chce ją zobaczyć patrząc oczami odbiorców sztuki współczesnej, poprzez którą od lat komunikuje się ze światem.

Manfred Dörner, z wystawy w Mia Art Gallery we Wrocławiu (źrodło: materiały prasowe organizatora)

Manfred Dörner, z wystawy w Mia Art Gallery we Wrocławiu (źrodło: materiały prasowe organizatora)

Manfred Dörner jest malarzem z pasji, a ślusarzem i technik dentystycznym z wykształcenia. Jego malarstwo określają wrażliwość, potrzeba piękna, bezkompromisowość, odwaga i dążenie do harmonii. Tworzenie to jego sposób odczuwania szczęścia i wolności.

Idę do pracowni, żeby się cieszyć, wypełniać swoje życie znaczeniem. Moje prace utrwalają poczucie estetyki, które we mnie danego dnia dominuje. Zawsze kieruję się swoim nastrojem i przeczuciem. Spontanicznie dobieram kształt, rozmiar płótna, rodzaj i kolor farb. Każde kolejne dzieło, które uznam za skończone daje mi siłę, żeby dalej tworzyć – mówi o swojej twórczości Manfred Dörner.

Manfred Dörner – urodził się w 1945 roku w Wiesbaden. Jest malarzem samoukiem. Pod koniec lat 70. przeprowadził  się z Wiesbaden do Fryburga. Tam, w mieście uniwersyteckim i artystycznym, wraz z dwoma innymi osobami wynajął pracownię i rozpoczął swoją przygodę z rzeźbą. Malować zaczął w 1991 roku po przeprowadzce się do Berlina. Pokazywał rzeźby i obrazy w galeriach i na targach sztuki w Niemczech i w innych krajach.

Manfred Dörner, Malarstwo
Od 8 do 25 września 2015 roku
Mia Art Gallery
Wrocław

Dodaj komentarz