• 2015-08-24

Julia Marcell wystąpi w Warszawie

W piątek 28 sierpnia o godzinie 20.00 na warszawskim Powiślu wystąpi Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka.

Julia Marcell (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia Marcell (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia Marcell pisze i gra muzykę zorientowaną na piosenki. Jej aranżacje oparte są na starannie dobranych, mocnych partiach bębnów i basu, pulsującej gitarze elektrycznej, pianinie i brudnej, zniekształconej efektami altówce. Niektóre z jej utworów bywają dość mroczne i melancholijne, inne zarażają intensywną, pozytywną energią. Jak sama artystka podsumowuje – jej piosenki to podróż. Marcell wyśpiewuje swoje emocjonalne opowieści o dorastaniu i wspomnieniach, w których echa wydarzeń są filtrowane przez lata doświadczeń. Czasami figlarne i abstrakcyjne, innym razem proste, choć bywają także dość niepokojące. Zawsze pełno w nich humoru oraz autoironii.

Julia Marcell ma na swoim koncie trzy albumy – ufundowane dzięki internautom It Might Like You z 2008 roku, June z 2011 z utworami Matrioszka i Echo, które długo zajmowały wysokie pozycje na listach przebojów, oraz zeszłoroczny Sentiments, nazywany przez prasę muzyczną jej najlepszą płytą dotychczas.

Artystka jest laureatką prestiżowych nagród m.in. Paszportu „Polityki” 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kultur, nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Obok własnych piosene, artystka pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka Jak całkowicie zniknąć (2015) oraz sztuk teatralnych Kamienne niebo zamiast gwiazd (2014) oraz Kronos (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia Marcell i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili m.in. Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach: SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i innych.

Julia Marcell, fot. Krzysztof Wyżyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia Marcell, fot. Krzysztof Wyżyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia Marcell – koncert
28 sierpnia 2015 roku, godz. 20.00
Stacja Mercedes w Warszawie

Dodaj komentarz