Face of Matter

22 sierpnia Galeria Nizio w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy Piotra Pasiewicza Face of Matter, które odbędzie się w ramach cyklicznych Dni Otwartych. Na wystawie zostanie zaprezentowany cykl obrazów Pasiewicza zatytułowany Mattery of Deliverance.

Piotr Pasiewicz, „Mattery of deliverance IV” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Pasiewicz, „Mattery of Deliverance IV” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Face of Matter prezentuje wybrane prace z cyklu malarskiego Mattery of Deliverance, który zostanie pokazany w Warszawie po raz pierwszy. Prace pochodzą z lat 2013–2015 i różnią się znacznie od dotychczasowych dzieł artysty, zorientowanych na pozbawioną barwy grafikę oraz rysunek. Cechą charakterystyczną cyklu jest uderzające bogactwo kolorów. Zastosowanie odważnej plamy barwnej podkreśla ulotność, nieuchwytność organicznych form, które stały się swoistą sygnaturą artysty. Faces of Matter to świat niezwykły i pełen sprzeczności. Mimo pozornej niestabilności, wykreowany świat jest zrównoważony i kompletny.

Prezentowanej wystawie towarzyszyć będzie seria filmów tworzonych przez Pasiewicza, które odsłaniają inne oblicze artysty – performera oraz twórcy sztuki wideo. Galeria Nizio pokaże wybrane krótkometrażowe filmy artysty: Arythmia No. 2, Obraz rzeczywisty 4/5, performance Piotr Pasiewicz 6.07.2014 Łódź, The Hole performance Piotr Pasiewicz, The Harmony, Chwilostan LII, Chwilostan LX, Chwilostan XIV, Pusto/Pełno/Stany 11, Pusto/Pełno/Stany.

Piotr Pasiewicz – jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2011 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jego artystycznym portfolio można znaleźć twórczość w zakresie grafiki warsztatowej, rysunku, performance, video-artu i krótkich form filmowych.

Piotr Pasiewicz, Face of Matter
Od 22 sierpnia do 23 września 2015 roku
Wernisaż: 22 sierpnia 2015 roku
Galeria Nizio
Warszawa

Dodaj komentarz