Stan podgorączkowy

BWA Galeria Sanocka zaprasza na wystawę sanockich artystów działających pod szyldem Otwarta Pracownia 37,1. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 sierpnia.

Joanna Szostak, „Pejzaż” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Szostak, „Pejzaż” (źródło: materiały prasowe organizatora)

37,1 metrów kwadratowych to metraż pracowni zajmowanej od stycznia 2014 roku przez czwórkę artystów: Joannę Szostak, Arkadiusza Andrejkowa, Daniela Białowąsa i Tomka Mistaka. Liczba ta to również medyczne parametry stanu podgorączkowego. Gorączka to nie tylko stan podwyższonej temperatury, lecz także synonim ekscytacji, podniecenia i zapału.

Pojęcia te świetnie pasują do atmosfery wspólnej pracy w Otwartej Pracowni. Każdy z czworga malarzy podkreśla konieczność patrzenia na jego obrazy, jako na poszukiwanie właściwej formy, fragment szerszego, rozciągniętego w czasie procesu, a nic tak nie sprzyja przekraczaniu własnych granic i rozwojowi jak dyskusja, która iskrzy od wyrażanej wzajemnie krytyki, wątpliwości, ale również aprobaty i zachwytu. Artyści zarażają się od siebie pomysłami, wspólnie eksperymentują z technikami, choć jednocześnie każdy z nich pozostaje skupiony na własnym obszarze tematycznym.

Stan podgorączkowy
Od 28 sierpnia do 12 września 2015 roku
Wernisaż: 28 sierpnia 2015 roku, godzina 18.00
BWA Galeria Sanocka
Sanok

Dodaj komentarz