Muzeum Współczesne Wrocław obchodzi 4. urodziny

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza w dniach 28–30 sierpnia do udziału w wydarzeniach związanych z 4. urodzinami instytucji. Dyskusja, animacje, koncert i oprowadzanie po wystawie Vot ken you mach? – to kilka wybranych atrakcji, które muzeum przygotowało z tej okazji.

4. urodziny Muzeum Współczesnego Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. urodziny Muzeum Współczesnego Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach obchodów urodzin Muzeum Wspołczesne Wrocław zaprasza na panel dyskusyjny pt. Funkcja Muzeum Współczesnego w tworzeniu kapitału symbolicznego miasta z udziałem m.in. wrocławskich radnych – Jerzego Skoczylasa i Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, a także Hanny Wróblewskiej, dyrektorki Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki i Joanny Mytkowskiej, dyrektorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Dla gości muzeum przygotowana została też zabawę w stylu Flash Mob oraz wspólne zdjęcie Przyjaciół MWW na dachu –  z lotu ptaka, czyli z dronu. Uroczystość uświetni koncert zespołu Dead Snow Monster. Muzeum zdradzi także swoje przyszłoroczne plany. Podczas urodzin muzeum będzie można wziąć udział w Urodzinowych Warsztatach Rodzinnych. Odbędzie się również oprowadzanie kuratorskie po wystawie Vot ken you mach?

Program 4. urodzin Muzeum Współczesnego Wrocław:

28 sierpnia:

 • Dzikie pola. Historia awangardowego Wrocławia – prezentacja fotograficzna wystawy, godzina 17.00, Beautiful Tube
 • Funkcja Muzeum Współczesnego w tworzeniu kapitału symbolicznego miasta – panel dyskusyjny (prowadzenie: Dorota Moniewicz; uczestnicy: Hanna Wróblewska, Joanna Mytkowska, Mirosława Stachowiak-Różecka, Jerzy Skoczylas, Michał Duda, Łukasz Medeksza, Szymon Sikorski)
 • Kalkomania – warsztaty projektowania zmywalnych tatuaży, godzina 17.00, przestrzeń Muzeum Współczesnego Wrocław
 • Rozdajemy prezenty – akcja rozdawania publikacji Muzeum Współczesnego Wrocław oraz plakatów z Klepsydrą Stanisława Dróżdża
 • Monidło – zrób sobie pamiątkowe zdjęcie
 • Animacje dla dzieci i dorosłych
 • Zdjęcie przyjaciół MNW na dachu – z lotu ptaka, czyli z dronu, godzina 19.00, dach Muzeum Współczesnego Wrocław
 • Flash Mob na dachu
 • Koncert zespołu Dead Snow Monster – godzina 19.00, dach Muzeum Współczesnego we Wrocławiu

30 sierpnia:

 • Urodzinowe warsztaty rodzinne Słodko-Słony Performance, godzina 13.30

Do udziału w warsztatach zaproszone są dzieci wraz z rodzicami na Warsztaty Rodzinne. Zajęcia trwają półtorej godziny. W pierwszej części warsztatu uczestnicy zwiedzą wystawę Daniela Malone. W jednej ze swoich prac Daniel Malone nawiązuje do performance wykonanego za pomocą tak niezwykłych, a jednocześnie zupełnie zwyczajnych materiałów jak cukier i sól. Sypanie soli może być bezładnym rozsypywaniem albo skrupulatnym usypywaniem jakiejś struktury. To działanie będzie stanowić dla uczestników pretekst do zastanowienia się w drugiej części warsztatu nad znaczeniem i wagą gestów, które wykonujemy każdego dnia. W praktycznej części zajęć zostaną usypane słodkie i słone dzieła na czarnym materiale.

 • Oprowadzanie kuratorskie Bartka Lisa po wystawie Vot ken you mach?, godzina 15.00

Wystawa kładzie nacisk na różnorakie strategie ewolucji tożsamości w popkulturze, nowe sceny kultury żydowskiej w Europie Wschodniej, rodzinne tajemnice i brak komunikacji pomiędzy pokoleniami, pamięć jako obowiązek, niepisany motyw żydowskiej zemsty w historii kultury oraz poszukiwania normalnego życia przez Żydów na co dzień. Wiele spośród prac prezentowanych na pierwszej (drezdeńskiej) oraz drugiej (wrocławskiej) odsłonie wystawy Vot ken you mach? odnosi się do trudnej relacji pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, a także przyszłością – co w przypadku historii Europy, zwłaszcza zaś Polski i Niemiec, wydaje się zrozumiałe.

4. urodziny Muzeum Współczesnego Wrocław 
Od 28 do 30 sierpnia 2015 roku
W dniach urodzin obowiązuje bezpłatne zwiedzanie
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz