• 2015-08-21

Słodko-gorzki smak dojrzewania

Pod koniec września do polskich kin wejdzie debiutancki film pełnometrażowy włoskiego reżysera Duccio Chiariniego Cierpienia młodego Edoardo. Produkcja była pokazywana na festiwalach w Wenecji i Berlinie. Obraz Chiariniego porusza kwestie dojrzewania i seksualności nastolatków.

„Cierpienia młodego Edoardo” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Cierpienia młodego Edoardo” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Bohaterem filmu Cierpienia młodego Edoardo jest siedemnastolatek z Pizy, który z powodów zdrowotnych nie może osiągnąć satysfakcji seksualnej nie tylko z partnerkami, ale także sam ze sobą. W czasie lata Edoardo i jego najlepszy przyjaciel próbują stracić dziewictwo, żeby wejść w dorosłość. Chłopak odkrywa wtedy, że świat seksu, podobnie jak całe życie, jest bardzo skomplikowany, a w grę wchodzi tu nie tylko on sam, ale także jego rodzina.

Film otrzymał nagrodę AKAI International Film Fest Award – Special Mention na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Został również nominowany do Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation 14 plus na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Cierpienia młodego Edoardo opowiada o seksualnym dojrzewaniu nastolatka zmagającego się z problemami uniemożliwiającymi mu osiągnięcie satysfakcji. Z powodu lęku i braku pewności siebie zamyka się on w sobie i izoluje od dziewczyn, na szczęście popycha go to do wejścia w świat drugiej płci przy pomocy innych sposobów, a także sprawia, że próbuje on zrozumieć sprzeczne uczucia, które się w nim rodzą. Film powstał, żeby pokazać, że mężczyźni również mają swoje słabości, że nie jest prawdziwy wizerunek macho, który dominuje w przekazach kultury.

Duccio Chiarini

Cierpienia młodego Edoardo
Reżyseria: Duccio Chiarini
Obsada: Matteo Creatini,Francesca Agostini,Nicola Nocchi, Miriana Raschillŕ
Dystrybucja: Spectator
Premiera: 25 września 2015 roku

Dodaj komentarz