• 2015-08-20

Wyborny trup fotografii polskiej

4 września Galeria Awangarda BWA we Wrocławiu zaprasza na wernisaż wystawy Wyborny trup fotografii polskiej. Wystawa odbędzie się w ramach TIFF Festival 2015 – Polska Now!

Wojtek Skrzypczyński, wystawa „Wyborny trup fotografii polskiej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojtek Skrzypczyński, wystawa „Wyborny trup fotografii polskiej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa jest przeglądem postaw fotografów skoncentrowanych na medium i jego okolicach. Każdy twórca obecny jest poprzez jedną fotografię. Wystawa ma formę wybornego trupa, czyli surrealistycznej gry polegającej na przekazywaniu kolejnym artystom obrazu, który jest dalej interpretowany i kończony.

Wystawa jest hołdem dla zmarłego w 2014 roku Jerzego Lewczyńskiego, nestora polskiej fotografii i autora Antologii fotografii polskiej. Katalog Wybornego trupa stanowi rodzaj dopowiedzenia i aktualizacji wydanej 20 lat temu antologii. Wyborny trup jest przeglądem tego, co ciekawe w polskiej fotografii dziś.

Swego rodzaju pigułą, która poprzez zastosowanie surrealizującego algorytmu jest nieprzewidywalna zarówno dla uczestników, organizatorów, jak i kuratora. Wyborny trup jest również swego rodzaju pożegnaniem i wyciągnięciem wniosków z kondycji medium, które być może zginęło śmiercią naturalną, dematerializując się na naszych oczach.

Wyborny trup fotografii polskiej
Kurator: Adam Mazur
TIFF Festival 2015 – Polska Now!
Od 4 września do 11 października 2015 roku
Wernisaż: 4 września 2015 roku, godzina 21.00
Galeria Awangarda BWA Wrocław

Dodaj komentarz