• 2015-08-20

Henryk Miśkiewicz z Full Drive

W ramach Królewskich Arkad Sztuki 2015 na Zamku Królewskim w Warszawie zespół Henryka Miśkiewicza w składzie: Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty zaprezentuje utwory z płyt Full Drive.

Zamek Królewski – logo (źródło: materiały prasowe)

Zamek Królewski – logo (źródło: materiały prasowe)

Henryk Miśkiewicz to prawdziwy czarodziej saksofonów i klarnetów. Miłośnicy i znawcy jazzu znają doskonale jego charakterystyczny, a przy tym niezwykle unikalny sposób komunikacji muzycznej. Jego gra jest pełna emocji, energii, siły, nastroju, nostalgii, spokoju, barw, uniesień, improwizacji, charyzmy i magii. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że urodził się, by zostać muzykiem, by opowiadać o otaczającym nas świecie najpiękniej jak można – muzyką płynącą z głębi serca. Wszystkie trzy płyty projektu Full Drive zostały nagrane na żywo z udziałem publiczności w Jazz Cafe w Łomiankach, co pozwoliło pokazać niezwykłą atmosferę tego miejsca. Gośćmi specjalnymi na płytach kolejno byli: Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach oraz Michael „Patches” Stewart. Wszystkie płyty nominowane były do nagrody Fryderyka i wspaniale przyjmowane przez publiczność. Dzięki oryginalnym kompozycjom, aranżacjom i mistrzowskiemu wykonawstwu Henryka Miśkiewicza i jego zespołu płyty te docenili również krytycy.

Dorota Miśkiewicz muzykę ma wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz, to znany saksofonista jazzowy, jej brat Michał jest perkusistą u Tomasza Stańki. Dorota rozpoczęła swoją muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie, jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, jakie wykonywała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała na szerokie wody eksperymentów – zarówno te bardziej egzotyczne, jak i te bliższe polskim brzegom. Współpracowała z Cesarią Evorą, Anną Maria Jopek, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim czy legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym.

Wykonawcy:

  • Dorota Miśkiewicz (gościnnie) – śpiew
  • Henryk Miśkiewicz – saksofony
  • Marek Napiórkowski – gitara
  • Robert Kubiszyn – gitara basowa
  • Robert Luty – perkusja

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Koncert zespołu Henryka Miśkiewicza
22 sierpnia 2015 roku, godz. 19.00
Arkady Kubickiego
Zamek Królewski w Warszawie

Dodaj komentarz