• 2015-08-19

Kraków Live Festival nie tylko na Błoniach

20 sierpnia na krakowskich Błoniach rozpocznie się Kraków Live Festival 2015. Na pierwszym z zaplanowanych koncertów wystąpi, po raz pierwszy w Krakowie, Taco Hemingway. Przez kolejne godziny na dwóch scenach zaprezentują się: Kamp!, Aurora, Viet Cong, Low Roar, The Maccabees, Ratatat i Foals.

TV on the Radio (źródło: materiały prasowe organizatora)

TV on the Radio (źródło: materiały prasowe organizatora)

W piątek 21 sierpnia niekwestionowaną gwiazdą festiwalu będzie Kendrick Lamar. Towarzyszyć mu będą: TV On The Radio, Future Islands, MØ, Wild Beasts, Georgia, Bokka i Rasmentalism. Dzień później w Krakowie  zagra zespół Rudimental, który dokładnie za miesiąc wydaje nowy album We The Generation, oraz jeden z najpopularniejszych polskich raperów – O.S.T.R. Dla posiadaczy karnetów dwudniowych wstęp na koncert jest wolny. Tegoroczny festiwal oferuje jednak nie tylko atrakcje muzyczne.

Każdego dnia, po zakończeniu części oficjalnej festiwalu, będzie można przenieść się do klubu Pasaż na imprezę 3 x tak, czyli miasto płynie, która jest oficjalnym after party po Kraków Live Festival. W jej ramach w trzy noce zagrają: DJ Puszkin, DJ Squal, DJ Sweede, DJ Bjarne Nordlund, DJ Kozber, DJ Bad Community, DJ Kajt, DJ Gretzky, DJ Coolbid, Takitam FDJ.

W sobotę 22 sierpnia także klub Prozak 2.0 zaprasza na specjalne, pofestiwalowe wydarzenie. W ramach oficjalnego after party zagra kolektyw Flirtini oraz brytyjski DJ i producent Melé. W studiu skupiony na wypracowywaniu balansu między brzmieniem potężnego sub basu, klasycznej 808′ki, w klubie porusza się zdecydowanie szerzej: od klasyki house’u i techno przez garażowe bangery aż do do hip hopu z obu stron Atlantyku. Flirtini to Ment XXL (połowa zespołu Rasmentalism) i Jedynak. Ich flagowym przedsięwzięciem jest niepowtarzalny cykl imprez, bijący od 3 lat rekordy popularności. Regularnie goszczą na nim największe talenty muzyki elektronicznej.

Sobotni Kiermash Live Festival w Sokole – lokalny targ poświęcony modzie – to kolejne wydarzenie towarzyszące festiwalowi, umożliwiające spędzenie dnia w piknikowej atmosferze oraz zapoznanie się ze zgromadzoną w jednym miejscu twórczością polskich projektantów.

Kraków Live Festival 2015
Od 20 do 22 sierpnia 2015 roku
Fundacja Alter Art

Dodaj komentarz