• 2015-08-18

Muzyczny debiut Abstraktu

14 sierpnia do polskich sklepów muzycznych trafił debiutancki album poznańskiej grupy Abstrakt zatytułowany Limbosis. Płyta zespołu tworzącego na pograniczu prog/post rocka/metalu zyskała dotychczas pozytywne noty w magazynach takich jak „Gitarzysta” czy „Death Magnetic”, zaprezentowana została również w mediach zagranicznych.

Abstrakt, „Limbosis” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Abstrakt, „Limbosis” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Abstrakt został założony w sierpniu 2010 roku. Do trzyosobowego składu (Łukasz Simiński, Michał Fiałka i Jakub Puszyński) dołączyli w tym czasie Maciej Dados, Dominik Kliche i Radek Dominiak. W przeciągu kilku miesięcy powstało ponad 40 minut muzyki. W lipcu tego samego roku zespół wydał pierwsze demo Virtual Extended Play. Jednocześnie był to czas pierwszych koncertów. W przeciągu kolejnego roku muzycy wydali drugi mini-album Virtual Extended Play II.

Kolejnym ważnym rozdziałem okazało się włączenie do grupy Krzysztofa Podsiadło, nowego wokalisty. Pomimo instrumentalnego nastawienia do muzyki ta droga szybko okazała się strzałem w dziesiątkę. Charakterystyczny i unikalny styl wokalisty odnalazł się w nietypowych kompozycjach Abstraktu, jednocześnie wzbogacając twórczość zespołu o treść i fabułę. W zaktualizowanym składzie rozpoczęto intensywne prace nad nowym albumem.

Abstrakt (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Abstrakt (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Trwający 74 minuty album Limbosis przedstawia kilka historii, które łączą się w spójną całość. Bezimienny bohater, wyrwany ze snu, wpada w koszmar. Zostaje porwany przez białookiego kierowcę w podróż przez swoje słabości, popędy, mechanizmy obronne – ograniczenia. Z każdym przystankiem padają kolejne bariery w drodze do postrzegania rzeczy takimi, jakimi są, w drodze do panowania świadomości nad zwierzęcą naturą „bodźca-reakcji”.

Abstrakt | Limbosis
14 sierpnia 2015 roku
Wydawca: Cantaramusic

Dodaj komentarz