Ocalić od zapomnienia

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska zaprasza na wystawę ilustracji Ocalić od zapomnienia – Świat poezji śpiewanej Marka Grechuty. Wystawa jest czynna w sierpniu w letniej galerii Grodzkiej – filii BWA Galerii Zamojskiej.

Marek Grechuta, ilustracja Jerzego Tyburskiego (źródło: materiały prasowe)

Marek Grechuta, ilustracja Jerzego Tyburskiego (źródło: materiały prasowe)

W 2009 roku jubileuszowa edycja (25 lat) Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galerię Zamojską, poświęcona została repertuarowi Marka Grechuty, poety, kompozytora i piosenkarza, którego miastem rodzinnym jest Zamość.

Pamięć o twórcy wypowiadającym się poprzez poezję, śpiew i kompozycje ilustratorzy utrwalili za pomocą środków plastycznych, które były również i jemu bliskie.

Na wystawie znalazły się prace znanych polskich ilustratorów: Elżbiety Gnyp, Andrzeja Heidricha, Janusza Kapusty, Zbigniewa Kołaczka, Wojciecha Kołyszki, Haliny Kuźnickiej, Dariusza Łukasika, Franciszka Maśluszczaka, Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak, Serhija Michnowskiego, Adama Niklewicza, Mariana Nowińskiego, Bogusława Orlińskiego, Dariusza Piekuta, Joanny Słupskiej, Stanisława Stacha i Jerzego Tyburskiego.

Ocalić od zapomnienia – Świat poezji śpiewanej Marka Grechuty
Wystawa czynna do końca sierpnia 2015 roku
Galeria Grodzka
Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska

Dodaj komentarz