• 2015-08-14

Orkiestra Sinfonia Viva w Zamku Królewskim

W Zamku Królewskim w Warszawie 15 sierpnia odbędzie się Wieczór z muzyką polską: Szymanowski, Chopin, Lutosławski, Karłowicz w ramach Królewskich Arkad Sztuki 2015. Wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva, na fortepianie zagra Karol Radziwonowicz, dyrygować będzie Tomasz Radziwonowicz.

Zamek Królewski – logo (źródło: materiały prasowe)

Zamek Królewski – logo (źródło: materiały prasowe)

Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza. Tworzą ją utalentowani muzycy, absolwenci i studenci Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Od października 2007 roku Sinfonia Viva występuje jako orkiestra Dzielnicy Mokotów. Orkiestra ma w swoim repertuarze nie tylko arcydzieła muzyki poważnej, ale również wykonania nieco lżejsze – opracowania muzyki filmowej, standardów jazzowych i kolęd.

Sinfonia Viva współpracuje ze znakomitymi artystami i ma już w swoim dorobku kilkanaście płyt CD z muzyką poważną, jazzową oraz filmową. Z ważnych dokonań zespołu warto wymienić: prawykonanie Requiem Maurice’a Durufle’go wraz z Deutsch Französischer Chór z Berlina pod dyr. Briana Kruse’a Smith’a, a także udział w prestiżowym Menuhin Festival Gstaad w Szwajcarii. Do ciekawych dokonań orkiestry należy również miesięczne tournée po Europie – Yesmusic wraz z grupą Yes – gdzie w zwiększonym składzie i pod nazwą Classic Entertainment Orchestra artyści promowali płytę zespołu Yes Magnification.

W lutym 2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Orkiestry Sinfonia Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora. W 2011 roku nagrania orkiestry Sinfonia Viva z muzyką Waldemara Kazaneckiego oraz Krzysztofa Komedy, wydane w serii Wielcy kompozytorzy filmowi, osiągnęły status Złotej Płyty, z kolei album zatytułowany Najpiękniejsze polskie piosenki o miłości – Platynowej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

Wieczór z muzyką polską: Szymanowski, Chopin, Lutosławski, Karłowicz
15 sierpnia 2015 roku, godz. 19.00
Orkiestra Sinfonia Viva
Zamek Królewski
Arkady Kubickiego
Warszawa

Dodaj komentarz