• 2015-08-13

Mikromusic zapowiada najnowszą płytę

Matka i żony – taki tytuł nosić będzie nowa, siódma już płyta w dorobku grupy Mikromusic. W nagraniu albumu wzięła udział ta sama ekipa, co w przypadku poprzednich płyt formacji, a za produkcję ponownie odpowiedzialny jest Dawid Korbaczyński. Premiera krążka zaplanowana jest na 25 września.

„Matka i żony” Mikromusic (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Matka i żony” Mikromusic (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Nie oznacza to jednak, że na nowym albumie Mikromusic brakuje niespodzianek. Jedną z nich jest choćby duet Natalii Grosiak ze Skubasem w piosence Bezwładnie. Nagranie powstało na potrzeby napisanej przez zespół ścieżki dźwiękowej do filmu Chemia w reżyserii Bartka Prokopowicza.

Singlem zapowiadającym jesienny album jest utwór Krystyno, do którego klip powstał z udziałem duetu Konrad Aksinowicz – Wojtek Zieliński (reżyser i operator). Z Wojtkiem Zielińskim zespół współpracował przy klipach do utworów Sennik i Thank God I’m a Woman. Zdjęcia powstały na terenie Puszczy Kampinoskiej.

Cała płyta nie jest już tak melancholijna. W warstwie muzycznej Matki i żon słychać i czuć energię znaną z koncertów Mikromusic. Jeśli chodzi o teksty, Natalia Grosiak tym razem więcej mówi o sobie samej, jednocześnie inspirując się historiami innych kobiet.

Mikromusic | Matka i żony
Premiera: 25 września 2015 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz