• 2015-08-13

Hardware

20 sierpnia w Służewskim Domu Kultury w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Hardware. Będzie można oglądać na niej wielkoformatowe fotografie, których autorem jest Karol Komorowski.

Karol Komorowski, „HW1”, z cyklu „Hardware” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karol Komorowski, „HW1”, z cyklu „Hardware” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach międzynarodowego projektu Contain[era], którego partnerem jest Lookout Gallery, zaprezentowana zostanie wystawa wielkoformatowych fotografii z najnowszego cyklu Karola Komorowskiego. Prezentacja odbędzie się w nietypowej przestrzeni kontenera, który stanie w sąsiedztwie Służewskiego Domu Kultury.

Pokazywane w ten sposób generowane komputerowo obrazy (CGI) stanowią kolejny krok w twórczości jednego z najciekawszych fotografów młodego pokolenia. Zgodnie z założeniami projektu Contain[era] wystawa Komorowskiego, po tygodniowej prezentacji w Warszawie, od końca sierpnia do połowy października zostanie pokazana w 7 krajach: Austrii, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do Warszawy zaś w tym samym czasie zawitają wystawy 7 artystów z krajów biorących udział w projekcie.

Karol Komorowski – urodził się w 1994 roku. Mieszka w Londynie, gdzie realizuje się jako fotograf i filmowiec. Zadebiutował swoją pierwszą wystawą w 2012 roku w galerii Lookout, przez którą jest reprezentowany. Od 2013 używa w swojej fotografii technik CGI (Computer Generated Imagery) notując zmiany w percepcji wizualnej zachodzące w wyniku wpływu technologii cyfrowej na naszą codzienność.

Karol Komorowski, Hardware
Wystawa w ramach projektu Contain[era]
Kurator: Adam Mazur
Organizator: Lookout Gallery w Warszawie
Od 20 sierpnia 2015 roku
Wernisaż: 20 sierpnia 2015 roku, godzina 18.00
Służewski Dom Kultury
Warszawa

Dodaj komentarz