• 2015-08-12

TIFF Festival 2015 – Polska Now!

Już 3 września wystartuje we Wrocławiu piąta, jubileuszowa edycja TIFF Festival, która w tym roku odbędzie się pod hasłem Polska Now! Impreza ta, która od lat organizowana jest z myślą o ogólnopolskiej i europejskiej współpracy między artystami i instytucjami zajmującymi się sztuką fotografii, w tym roku zostanie w całości poświęcona polskiej fotografii współczesnej.

TIFF Festival – Polska Now! (źródło: materiały prasowe organizatora)

TIFF Festival – Polska Now! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ideą tegorocznej edycji będzie zatem przegląd, prezentacja oraz promocja rodzimej fotografii, w której szczególne miejsce zarezerwowane zostało dla artystów młodego pokolenia. Przygotowane przez wybitnych kuratorów wystawy tematyczne zobrazują charakter współczesnej fotografii artystycznej – jej różnych odmian i wariantów – oraz da przestrzeń do dyskusji, a także refleksji nad kondycją polskiej fotografii oraz jej miejscem w sztuce międzynarodowej.

W tym roku w trzech galeriach BWA Wrocław zostaną pokazane projekty w ramach festiwalu: Wyborny trup fotografii polskiej oraz prezentacja polskich publikacji fotograficznych (Galeria Awangarda), Kryzys jest tylko początkiem (Galeria SiC!) oraz wydarzenia z Sekcji Publikacje w ramach Book Clubu: spotkania, dyskusje i warsztaty (Galeria Dizajn).

TIFF Festival 2015 – Polska Now!
Organizator: TIFF Collective
Od 3 do 13 września 2015 roku
Wrocław

Dodaj komentarz