• 2015-08-08

Teatralny maraton

Teatr Kwadrat w Warszawie zaprasza na zbliżający się maraton sztuki Okno na parlament, który odbędzie się w Teatrze Studio im. St.I. Witkiewicza.

Teatr Kwadrat – logo (źródło: materiały prasowe)

Teatr Kwadrat – logo (źródło: materiały prasowe)

Minister Wilski aranżuje potajemną schadzkę z sekretarką partii opozycyjnej. Zwykła sprawa: romans, o którym nikt się nie dowie. Ale, żeby nie było tak kolorowo znajduje w pokoju trupa. I tu sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli. Siłą rzeczy w ten trójkąt (polityk, kochanka, zwłoki) zaangażowane zostają kolejne osoby, które są impulsami do piętrzących się kłamstw, podejrzeń i pomyłek. Problem polega na tym, że w pewnym momencie ciężko już odróżnić prawdę od zmyślenia, a fikcja staje się rzeczywistością. Zna to każdy, komu choć raz zdarzyło się „mieć trupa w szafie”, jak rzecze przysłowie, po czym nie wiedział jak go ujawnić. Być może Okno na parlament będzie dla niego przestrogą, aby go tam nigdy nie chować.

Na scenie można będzie zobaczyć: Piotra GąsowskiegoJacka ŁuczakaAnnę Cieślak, Lucynę MalecEwę ZiętekMichała Lewandowskiego, Andrzeja AndrzejewskiegoAndrzeja GrabarczykaMarka Siudyma i Aldonę Jankowską.

Okno na parlament
Spektakl grany: 8, 9, 11, 12, 13, 14 sierpnia o godz. 19.00.
Reżyseria: Marcin Sławiński
Kostiumy: Maciej Chojnacki
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Teatr Kwadrat
Warszawa

Dodaj komentarz