• 2015-08-08

Zamkowe wieści

11 sierpnia o godz. 10.00 Zamek Królewski zaprasza na zajęcia dla dzieci Obrazy giganty w ramach cyklu Lato w Zamku. Natomiast o godz. 12.00 odbędzie się kolejny seans z cyklu projekcji filmu Jak Feniks z popiołów. 

Zamek Królewski – logo (źródło: materiały prasowe)

Zamek Królewski – logo (źródło: materiały prasowe)

Zamek jest miejscem, w którym znajduje się jedna z największych w Polsce kolekcja obrazów. Niektóre zachwycają nie tylko tematem i kunsztem wykonania, ale również swoim rozmiarem. Ale czy wielkość dzieła decyduje o jego wartości? Podczas zajęć Obrazy giganty dzieci zobaczą zarówno ogromne obrazy sztalugowe, jak i gigantyczne malarskie dekoracje sufitowe, dzięki czemu poznają dwie zupełnie różne techniki malarskie. Chętni muszą się spieszyć, ponieważ na zajęcia obowiązują zapisy, ilość miejsc jest ograniczona.

Choć filmów o zniszczeniu Warszawy powstało wiele, ten jest niezwykły. I nie tylko dlatego, że jeszcze nie jest znany szerokiemu odbiorcy w kraju. Nie tylko dlatego, że powstał w koprodukcji polsko-australijsko-brytyjskiej, a anglojęzycznej narracji w klasycznej, tak cenionej, szekspirowskiej odmianie podjął się sam Simon Callow (brytyjski aktor, znany choćby z romantycznej komedii Cztery wesela i pogrzeb). I on, i australijski reżyser Peter Beveridge (m.in. twórca jednego z odcinków popularnego serialu dokumentalnego Classical Destinations), zauroczeni Warszawą, postanowili opowiedzieć o jej fenomenie – miasta powstałego jak Feniks z popiołów. W taki jednak sposób, aby przekaz ten dostosować do specyfiki zachodniego rynku. Na projekcję obowiązuje wstęp wolny.

Obrazy giganty, warsztaty
11 sierpnia 2015 roku, godz. 10.00
Jak Feniks z popiołów, projekcja filmu
11 sierpnia 2015 roku, godz. 12.00
Zamek Królewski
Warszawa

Dodaj komentarz