• 2015-08-07

Thriller Bromskiego w kinach od września

Premiera kinowa Nominowanego do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni thrillera Anatomia zła wyznaczona została na 18 września. Scenariusz obrazu Jacka Bromskiego zainspirowały najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatnich lat. W obsadzie filmu znaleźli się: Marcin Kowalczyk (znany z Jesteś Bogiem), Krzysztof Stroiński, Piotr Głowacki, Andrzej Seweryn oraz aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska.

„Anatomia zła”, reż. Jacek Bromski – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Anatomia zła”, reż. Jacek Bromski – plakat (źródło: materiały prasowe)

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia eksżołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.

 

Film Bromskiego to wnikliwe spojrzenie na „rzeczywistość, w której dobro się nie liczy, a w której zło stało się punktem odniesienia”.

Anatomia zła
Reżyseria i scenariusz: Jacek Bromski
Obsada: Marcin Kowalczyk, Krzysztof Stroiński, Piotr Głowacki, Andrzej Seweryn, Michalina Olszańska, Anna Dereszowska, Łukasz Simlat, Krzysztof Czeczot, Magdalena Kuta
Dystrybucja: Kino Świat
Premiera: 18 września 2015 roku

Dodaj komentarz