• 2015-08-06

Druga niedziela Manu Jazz z Hammondem w roli głównej

Wirtuoz organów Hammonda Jan Smoczyński wystąpi w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia, w Manufakturze w Łodzi. Towarzyszyć mu będzie zespół New Trio. To drugi koncert w ramach corocznego, letniego festiwalu jazzowego Manu Summer Jazz Sundays. W tym roku wydarzenie będzie stanowiło okazję do zaprezentowania mistrzów brzmień klawiszowych.

Smoczyńscy i New Trio (źródło: materiał prasowy organizatora)

Smoczyńscy i New Trio (źródło: materiał prasowy organizatora)

Tegoroczna edycja Manu Summer Jazz Days poświęcona jest organom Hammonda – instrumentowi kluczowemu dla fanów jazzu, bluesa i klasycznych odmian rocka. Każda sierpniowa niedziela stwarza okazję do spotkania z kolejnym mistrzem hammondowych brzmień, prezentującym zróżnicowany styl gry.

Jan Smoczyński zagra w zespole New Trio ze swym bratem Mateuszem, znanym skrzypkiem, oraz perkusistą Michałem Miśkiewiczem. Tercet nagrał dwa dobrze przyjęte albumy, z którymi często koncertuje, ostatnio w Polsce i Rosji. Za jeden z tych albumów (Simultaneus Abstractions) zespół otrzymał w ubiegłym roku nominację do Fryderyka.

Ponadto Smoczyński na stałe współpracuje z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Michał Urbaniak czy Kayah (w projekcie Transoriental Orchestra); założył także autorski projekt Smoke & The Smokes. Nagrywa i produkuje płyty (między innymi artystów wytwórni Kayax), komponuje utwory dla innych wykonawców i występuje z koncertami na całym świecie. Tworzy i nagrywa muzykę filmową. Jest cenionym aranżerem i muzykiem sesyjnym.

Podczas następnych niedzielnych spotkań z publicznością festiwalu Manu Summer Jazz Sundays w Manufakturze zaprezentują się kolejno: Boogie Boys Hammond, Edition oraz Kajetan Galas, a festiwal zamknie koncert łódzkiego wirtuoza Pawła Serafińskiego.

6. Manu Summer Jazz Sundays
Od 2 do 30 sierpnia 2015 roku
Impresariat Artystyczny Q4Q i Centrum Handlowe Manufaktura
Łódź

Dodaj komentarz