• 2015-08-06

Zapatrzenie Sławomira Mielnika

6 sierpnia Galeria Aneks w Opolu zaprasza na wernisaż wystawy Sławomira Mielnika Zapatrzenie. Na wystawie będzie można podziwiać prace fotograficzne artysty i zrozumieć, czym jest dla niego tytułowe zapatrzenie.

Wystawa Sławomira Mielnika „Zapatrzenie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Sławomira Mielnika „Zapatrzenie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artysta przyznaje, że ciągła obserwacja i kontemplacja poprzez zapatrzenie jest najważniejsza dla procesu powstawania jego fotografii.

Zapatrzenie jest kluczem do zrozumienia moich fotografii. Obserwacja ciągłego ruchu, który dzieje się bez przerwy  przed obiektywem, jest dla mnie bardzo ważna, nie mniej niż zamrażanie chwil zapatrzonych osób. Uchwycone momenty w kadrze są nad wyraz zwyczajne, czasem przesadnie spokojne – przyznaje Sławomir Mielnik.

Sławomir Mielnik – urodził się w 1980 roku. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Fotografia oraz Fotografię na Wydziale Operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Na co dzień pracuje jako fotoreporter. W latach 1999–2003 związany był z „Gazetą Wyborczą” w Opolu, a obecnie pracuje dla „Nowej Trybuny Opolskiej”. Współpracuje także z „Rzeczpospolitą”. Jest współzałożycielem Fundacji 2.8 oraz współorganizatorem Opolskiego Festiwalu Fotografii. W roku 2014 otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Opola w dziedzinie kultury, a także dwa wyróżnienia w International Photography Awards.

Sławomir Mielnik Zapatrzenie
Od 6 sierpnia do 30 sierpnia 2015 roku
Wernisaż: 6 sierpnia 2015 roku, godzina 18.00
Galeria Aneks
Opole

Dodaj komentarz