Wczytaj się w Warszawie – start!

Nowa inicjatywa czytelnicza pod nazwą Wczytaj się w Warszawie rozpocznie się już dziś o godzinie 19.00. Myśl przewodnia akcji jest prosta – okres wakacyjny to czas, kiedy większość z nas ma okazję znaleźć choć chwilę na oderwanie się od codziennych obowiązków. Portal Booksweb i jego członkowie mają zamiar zachęcić do sięgnięcia w tych chwilach po książkę zarówno miłośników literatury, jak i niedzielnych czytelników.

„Wczytaj się w Warszawie” – baner (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wczytaj się w Warszawie” – baner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od pewnego czasu można zauważyć rosnącą modę na czytanie książek. Organizatorzy chcą pokazać, że literatura nie jest reliktem dawnych czasów, a przeciętny Polak czyta więcej niż pół książki rocznie. Celem akcji jest przedstawienie czytelnictwa jako atrakcyjnej możliwości spędzania wakacji w mieście. Portal Booksweb pragnie popularyzować spotkania przy książce, a w przyszłości także wieczory autorskie.

Uczestnikiem akcji może zostać każdy, kto weźmie udział w specjalnie utworzonym na jej potrzeby wydarzeniu na Facebook’u. W jej ramach można liczyć na zniżki w licznych kawiarniach literackich oraz księgarniach w stolicy (na hasła: „Booksweb”, „Wczytaj się w Warszawie” lub „Wczytaj się w wakacje”). Ponadto uczestnicy otrzymają szansę wzięcia udziału w konkursie, którego główną nagrodą będzie wybrana książka. W trakcie wydarzenia czas będą umilać felietony oraz seria ciekawostek i infografik dotyczących literatury, publikowane na portalu Booksweb oraz na ścianie wydarzenia na Facebook’u.

Wczytaj się w Warszawie
Od 5 sierpnia 2015 roku, godz. 19.00
Organizator: Portal Booksweb

Dodaj komentarz