• 2015-08-05

Sister Wood. Koncert na warszawskim Powiślu

W piątek 7 sierpnia o godzinie 20.00 w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi polsko-brytyjskie trio Sister Wood. W utworach zespołu mocne bębny znakomicie uzupełniają grę klawiszy i skrzypiec, a pełne przestrzeni dźwięki dopełniają wokale sióstr Wood.

Sister Wood (źródło: materiały prasowe)

Sister Wood (źródło: materiały prasowe)

Sister Wood to trio złożone z polskich i brytyjskich muzyków, Łukasza Moskala oraz Rachel i Sarah Wood. Siostry Wood tworzą i występują razem od ponad 10 lat. Łukasz Moskal to charyzmatyczny perkusista, udzielający się w takich zespołach jak Zakopower, czy w solowym projekcie Nosowskiej. Muzyków połączył Londyn oraz miłość́ do podobnych brzmień: melodyjnych, lecz ambitnych, poszukujących, ale ujmujących, zbliżona wrażliwość i chęć stworzenia czegoś nowego.

Wiosną tego roku ukazał się debiutancki album zespołu Language Barriers. Autorem wyjątkowego teledysku do pierwszego singla (Under Covers) promującego krążek jest Michał Braum. Koncertowo mocne bębny znakomicie uzupełniają̨ grę̨ klawiszy i skrzypiec, zaś pełne przestrzeni dźwięki, współbrzmią z wokalami sióstr Wood. Muzycy byli w tym roku nominowani do nagrody Fryderyka 2015 w kategorii Debiut Roku, otrzymali również bardzo dobre recenzje ich pierwszej płyty.

Koncert Sister Wood
7 sierpnia 2015 roku, godz. 20.00
Stacja Mercedes
Warszawa

Dodaj komentarz