• 2015-08-05

Nowa nadzieja neo-soulu wystąpi w Polsce

31 lipca ukazał się drugi album Lianne La Havas inspirowany rytmami rodem z Jamajki. Wydawnictwo zatytułowane Blood już zbiera entuzjastyczne recenzje. W ramach promocji albumu wokalistka wystąpi w Polsce 17 listopada w klubie Palladium w Warszawie.

„Blood” Lianne La Havas (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Blood” Lianne La Havas (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Do napisania materiału na album Blood Lianne zainspirowała podróż na Jamajkę. Podczas spędzanych tam wakacji artystka zapragnęła dowiedzieć się czegoś więcej o swojej rodzinie. Odnalazła na wyspie dalekich krewnych i nawet wystąpiła dla nich podczas sesji nagraniowej ze znanym dancehallowym producentem Stephenem McGregorem.

Stylistycznie najnowszy krążek, poza bliskimi La Havas soulowymi i folkowymi klimatami, zawiera sporo feelingu typowego dla Jamajki. Oprócz Stephena McGregora Lianne skorzystała także z usług Paula Epwortha (Adele, FKA Twigs), Matta Halesa, Howarda Lawrence’a z duetu Disclosure, Jamiego Lidella i Marka Batsona (producent między innymi Alicii Keys, Indii.Arie).

Przez zagraniczne media już w tym momencie La Havas określana jest mianem wielkiej nadziei neo-soulu. „The Guardian” porównał ją na swoich łamach do Jill Scott i Lauryn Hill, a do grona jej zadeklarowanych fanów zalicza się sam Prince.

Lianne La Havas (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Lianne La Havas (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Debiutancka płyta Lianne La Havas Is Your Love Big Enough? sprzedała się w nakładzie ponad 200 tys. egzemplarzy, dotarła do czwartej pozycji na brytyjskiej liście, uzyskała tytuł płyty roku w sklepie iTunes i nominacje do nagród Barclaycard Mercury Prize plus Ivor Novello (w obu przypadkach za najlepszą płytę).

Koncert promocyjny Lianne La Havas | Blood
Warner Music Poland
17 listopada 2015 roku
Klub Palladium, Warszawa

Dodaj komentarz