• 2015-08-04

Dźwięki Nowego Miasta

8 i 9 sierpnia w Warszawie odbędzie się finał VIII Letniego Festiwalu Nowego Miasta dedykowanego muzyce polskiej.

Robert Lipka (źródło: materiały prasowe)

Robert Lipka (źródło: materiały prasowe)

W najbliższą sobotę i niedzielę po raz ostatni będzie można wybrać się na tegoroczne festiwalowe wędrówki po warszawskim Nowym Mieście. Tym razem w sobotę 8 sierpnia o 11.30 gościem koncertu plenerowego w ogrodzie Fundacji Sto Pociech, będzie Swoją Drogą Trio, które zagra w składzie: Robert Lipka (akordeon), Damian Marat (trąbka), Łukasz Owczynnikow (kontrabas).

Po koncercie o godz. 12.30 warto wziąć udział w festiwalowym spacerze, którego tytuł i trasa to Szeroka, Błońska, Sienna…, czyli spacer ulicą Długą. Jak zawsze będzie mnóstwo zajmujących historii, ciekawostek i zabytków Nowego Miasta. Zbiórka odbędzie się przy kościele pw. św. Jacka.

Niedzielny poranek dla najmłodszych to jak zawsze muzyczna zabawa z Filharmonią Przedszkolaka w gościnnym ogrodzie Fundacji Sto Pociech.

Finał VIII Letniego Festiwalu Nowego Miasta odbędzie się 9 sierpnia o godz. 14.00 w nowomiejskim kościele Stygmatów św. Franciszka Serafickiego.Warto wybrać się na ten koncert, ponieważ tym razem zabrzmi polska muzyka orkiestrowa. Wystąpi znakomity skrzypek Zbigniew Pilch wraz z orkiestrą Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego. W ich interpretacjach zabrzmi V Koncert skrzypcowy e-moll Feliksa Janiewicza oraz Serenada na smyczki op. 2 Mieczysława Karłowicza.

Nowa Orkiestra Kameralna (źródło: materiały prasowe)

Nowa Orkiestra Kameralna (źródło: materiały prasowe)

Letni Festiwal Nowego Miasta jest jedynym festiwalem w Warszawie, w którego repertuarze znajduje się głównie twórczość rodzimych kompozytorów zarówno tych znanych i cenionych jak i tych niesłusznie zapomnianych. Dzięki zróżnicowaniu warstwy muzycznej i tematyki poszczególnych wydarzeń zaprasza w rejon warszawskiego Nowego Miasta publiczność w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Do tej pory zyskał liczne grono publiczności, która regularnie uczestniczyła w poszczególnych edycjach tego przedsięwzięcia i wszedł do kalendarza stołecznych imprez wakacyjnych.

VIII Letni Festiwal Nowego Miasta
Finał: 8, 9 sierpnia 2015 roku 
Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna
Warszawa

Dodaj komentarz