Strefa artystyczna w centrum Warszawy

Wydarzenie kulturalne ArtPark – strefa artystyczna to cykl codziennych spotkań publiczności z kulturą i sztuką w parku znajdującym się w centrum miasta, w pobliżu placu Trzech Krzyży (park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego). To liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, zabawy taneczne przy muzyce na żywo, warsztaty, wystawy) zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

„ArtPark – strefa artystyczna” – plakat (źródło: materiały organizatora)

„ArtPark – strefa artystyczna” – plakat (źródło: materiały organizatora)

W ramach najbliższego ArtParku – strefy artystycznej odbędą się koncerty m.in. takich wykonawców jak: Sentido Del Tango, Wolna Grupa Bukowina, Magda Navarrete & Caravana Banda, Waldemar Rychły z zespołem, Magda Brudzińska Klezmer Trio, Bubliczki Cashubian Brass Banda. Finałowy koncert w wykonaniu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza stanowił będzie jednocześnie zakończenie festiwalu oraz rozpoczęcie Dni Śródmieścia, które zaplanowano na okres od 31 sierpnia do 12 września.

Osoby zainteresowane aktywnym uczestnictwem w zajęciach artystycznych podczas ArtParku zaproszone są do udziału w bezpłatnych warsztatach, realizowanych w ramach Porannej Strefy Artystycznej. W tym roku Dom Kultury Śródmieście przygotował ofertę zajęć, na którą składają się m.in. warsztaty taneczne, malarskie, zajęcia z kolażu, découpage’u, haftu temari, słomkarstwa i wiele innych.

Podobnie jak w zeszłym roku w ramach aktualnej edycji imprezy działać będzie także Ołpen Sztaluga, czyli otwarta przestrzeń wystawiennicza dla każdego artysty, prezentującego twórczość malarską, fotograficzną, użytkową czy inną – niesceniczną. W ramach tego punktu ArtParku organizator zaprasza na wiele intrygujących wystaw tymczasowych oraz stałych, prezentowanych w przestrzeni parku im. marsz. Edwarda Rydza-Śmigłego.

ArtPark – strefa artystyczna
Od 5 do 30 sierpnia 2015 roku
Park im. Marsz. E. Rydza-Śmigłego, Warszawa

Dodaj komentarz